Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Leczenie wrastającego paznokcia u stopy w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy

30-11-2023, 07:07

Masz problem z wrastającym paznokciem u stopy? Szukasz specjalisty we Wrocławiu, który pomoże Ci skutecznie wyleczyć tę bolesną dolegliwość? Wrastające paznokcie u stóp możesz leczyć w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy – miejscu, w którym pracują doświadczeni podologowie i chirurdzy. W artykule dowiesz się, jak rozpoznać wrastający paznokieć u stopy i dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu. Ponadto poznasz bliżej Dolnośląskie Centrum Zdrowej Stopy i dowiesz się, jakie metody leczenia wrastających paznokci stosują specjaliści z tej placówki.

Leczenie wrastającego paznokcia u stopy w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy

Wrastający paznokieć u stopy

Wrastający paznokieć u stopy to problem, który objawia się tym, że boczna krawędź paznokcia wbija się w otaczającą go skórę, nazywaną wałem okołopaznokciowym. Przyczynami wrastających paznokci u stóp są najczęściej:

  • noszenie obuwia ze zbyt wąskimi czubkami;
  • nadwaga i otyłość, powodujące nadmierne obciążenie powierzchni stóp i nierównomierne rozłożenie ciężaru ciała (dotyczy to także przyrostu masy ciała w wyniku ciąży);
  • dysfunkcje stopy, np. płaskostopie poprzeczne czy koślawość;
  • obcinanie paznokci w nieprawidłowy sposób;
  • wrodzone predyspozycje (genetyczne dziedziczenie tendencji do wrastania paznokci).

Choć wrastające paznokcie u stóp początkowo wywołują lekki dyskomfort podczas chodzenia, to z czasem mogą stać się poważnym problemem. W wyniku wrastania paznokci mogą tworzyć się krwawiące i ropiejące rany, którym towarzyszą silne dolegliwości bólowe. W mocno zaawansowanym stadium wrastający paznokieć u stopy może wywoływać stany zapalne i infekcje, a także utrudniać, a nawet uniemożliwiać normalne chodzenie i funkcjonowanie.

Jak rozpoznać wrastający paznokieć?

Na początku wrastający paznokieć może być problemem estetycznym, który z czasem zacznie powodować dyskomfort podczas chodzenia. Będzie się on objawiał uczuciem, jakby coś znajdowało się w bucie lub skarpecie i lekko uwierało palec w miejscu wrastania paznokcia.

Jest to najlepszy czas na zgłoszenie się do podologa. Na tym etapie dużą skuteczność wykazują nieinwazyjne i bezbolesne metody leczenia. W momencie pojawienia się krwawiących lub ropiejących ran konieczne może okazać się wykorzystanie metod chirurgicznych. Należy również liczyć się z ryzykiem infekcji lub stanu zapalnego.

Dolnośląskie Centrum Zdrowej Stopy – terapia stóp i paznokci

Z problemem wrastających paznokci u stóp możesz udać się do Dolnośląskiego Centrum Zdrowej Stopy we Wrocławiu, które znajduje się przy ulicy Skarbowców 115. Trafisz pod opiekę podologów i chirurgów, którzy w czasie swojej wieloletniej praktyki zawodowej skutecznie radzili sobie z najtrudniejszymi przypadkami wrastających paznokci oraz innych problemów występujących w obrębie stóp.

Leczenie wrastających paznokci w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy

W Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy każdy przypadek wrastającego paznokcia rozpatrywany jest indywidualnie. W trosce o skuteczność leczenia wykorzystuje się metody, które w danym przypadku mogą okazać się najkorzystniejsze dla pacjenta. Przypadki łagodnego wrastania można skutecznie leczyć nieinwazyjnymi metodami, takimi jak np. stosowanie klamry ortonyksyjnej. Cięższe przypadki mogą wymagać interwencji chirurgicznej, tj. plastyki wału okołopaznokciowego.

Warto pamiętać o tym, że w tym przypadku również lepiej stosować profilaktykę niż leczyć problem, jakim jest wrastający paznokieć – jak zapobiec jego rozwojowi? Przede wszystkim warto nosić wygodne buty z odpowiednio szerokimi noskami. Należy również możliwie jak najszybciej rozpocząć korekcję dysfunkcji stóp, zadbać o powrót do prawidłowej masy ciała oraz właściwie przycinać paznokcie (płytka w kwadrat).

 

Foto: Freepik, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *