Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Leczenie nadwagi i otyłości – jak pozbyć się zbędnych kilogramów?

24-08-2018, 20:37

Nie zawsze nadwaga i otyłość są efektem zaniedbań żywieniowych oraz siedzącego trybu życia. Coraz częściej przyczyną problemów z utrzymaniem właściwiej masy ciała i pozbyciem się nadmiaru kilogramów są zaburzenia hormonalne oraz inne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu np. problemy psychologiczne.

mat partnera

W Polsce obserwujemy lawinowy wzrost odsetka osób dorosłych z nadwagą oraz otyłością. Już ponad 70% populacji dorosłych Polaków waży zbyt dużo.

Dobrze dobrana do indywidualnych potrzeb dieta i codzienna porcja zdrowia w postaci aktywności fizycznej, to zdecydowanie najprostszy i najbezpieczniejszy sposób pozbycia się zbędnych kilogramów. Niestety czasami to zbyt mało, aby pozbyć się problemu nadwagi i będącej konsekwencją jej zaniedbania otyłości. Zobacz co powoduje problemy z chudnięciem http://meridiasprzedam.plom.pl/co-powoduje-problemy-chudnieciem/

Jak walczyć z nadwagą?

Z nadwagą i otyłością można walczyć na dwa sposoby - testując różnorodne diety lub z pomocą lekarza. Jak rozpocząć walkę nie tylko o szczupłą sylwetkę, ale i zdrowie, które podupada wraz z każdym dodatkowym kilogramem?

Kluczem do sukcesu jest uzmysłowienie sobie powagi sytuacji – możesz lubić swoje ciało i cieszyć się z krągłości, ale musisz wiedzieć, że nadmiar kilogramów może Cię zabić!

Po pierwsze: wizyta u lekarza

Samodzielna walka z nadwagą jest dobrym pomysłem, ale tylko wówczas, gdy masz do zgubienia kilka lub kilkanaście kilogramów. W sytuacji, gdy nie panujesz nad swoją masą ciała, najprostszym rozwiązaniem jest konsultacja lekarska. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie meridiasprzedam.plom.pl

Wystarczy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby uzyskać skierowania na badania, które pomogą wykryć ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu i pozwolą wdrożyć leczenie. Następnym krokiem jest konsultacja dietetyczna, która pozwoli dobrać dopasowaną do stanu zdrowia dietę. Możesz także skorzystać z pomocy trenera personalnego lub trenera fitness.

Po drugie: odpowiednie podejście

Stosowanie diety nie musi być drogą przez mękę, o ile zostanie ona odpowiednio skomponowana. Ogromny wpływ na powodzenie kuracji odchudzającej ma nie tylko podejście samego pacjenta, ale także jego rodziny i przyjaciół. Warto o tym pamiętać, gdyż trudno jest schudnąć, gdy bliskie osoby zajadają się słodyczami i fast- foodami oraz zachęcają do zrobienia sobie przerwy w diecie na czas wspólnego biesiadowania. Dieta to dieta i nie ma od niej odstępstwa!

Po trzecie: monitorowanie efektów

Jedna wizyta u lekarza czy dietetyka nic nie da. Tak naprawdę proces odchudzania musi trwać i należy stale monitorować jego efekty. Dlaczego to takie ważne? Z kilku powodów, ale kluczowe jest tutaj zdrowie. Może się zdarzyć, że dieta i aktywność fizyczna nie będą wystarczająco efektywne, a stan zdrowia osoby odchudzającej się zacznie wymagać farmakologicznego wsparcia procesu chudnięcia.

Ostatnie artykuły:

fot. CICfot. Tavex
fot. ann_zima
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy