Leczenie na fundusz NFZ. Znajdź wolne miejsca!

07-01-2022, 12:07

Ból w krzyżu, problemy z oddychaniem czy gorączka to popularne dolegliwości, z którymi wybieramy się do lekarza. Jak sprawdzić terminy i kolejki? To proste!

W sezonie jesienno-zimowym jest dużo mniej słońca, pogoda bywa kapryśna, a w powietrzu rozwijają się bakterie i wirusy. W tym czasie dużo łatwiej „złapać” przeziębienie, grypę, a w czasach pandemii także zarazić się COVID-19. Jeśli domowe sposoby nie działają lub zwyczajnie ich nie znamy, warto wybrać się na wizytę do lekarza. Niestety, jak to zwykle bywa jesienią i zimą, kolejki do specjalisty mogą być bardzo długie. Jeśli interesuje Cię leczenie na fundusz, zajrzyj, gdzie są wolne miejsca. Sprawdzisz to na: https://nafundusz.pl/.

Leczenie na fundusz NFZ. Znajdź wolne miejsca!

Wizyta u specjalisty — potrzebujesz dermatologa?

Pękająca skóra, przebarwienia, wypadające włosy, a może łamiące się paznokcie? Wszystkie dolegliwości omówisz z dermatologiem. Zajmuje się on leczeniem, profilaktyką i diagnozowaniem chorób skóry, włosów i paznokci. Jeśli szukasz wolnych terminów, sprawdź: dermatolog na NFZ.

Dermatolog pomoże rozprawić się z dolegliwościami skórnymi. Borykasz się z trądzikiem, a może doskwierają Ci choroby zakaźne, jak np. świerzb albo grzybica? Nie odkładaj wizyty, gdy męczy Cię łupież lub łuszczyca. Osoby z Atopowym Zapaleniem Skóry powinny koniecznie odwiedzić specjalistę, aby ulżyć sobie w ciągłym swędzeniu i walce z wypryskami.

Lekarz specjalista podpowie, jak zatroszczyć się o swoje ciało. Skuteczny wywiad pomoże wyeliminować nieodpowiednie kosmetyki i poprawić nawyki żywieniowe. U niektórych pacjentów część spożywanych produktów dosłownie widać na skórze. Jeśli jest to dla Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich niekomfortowe, a nawet problematyczne, warto odwiedzić dermatologa.

Endokrynolog — na stres, pracę mózgu, ale nie tylko

Nieprawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, niewłaściwa praca serca lub nerek i niesprawne działanie układu odpornościowego to zadania dla endokrynologa. Wiele z dolegliwości, którymi zajmuje się ten specjalista, jest ze sobą powiązanych.

Jeśli masz problem z ciśnieniem krwi, to problem może dotyczyć siły i częstotliwości skurczów mięśnia sercowego. Nie dziwi więc fakt, że skierowania na badania dotyczą tylko pozornie niezwiązanych ze sobą organów. Szukasz specjalisty? Sprawdź, endokrynolog na NFZ.

Pierwsza wizyta to najczęściej spotkanie w specjalistycznej poradni. Praca z innymi specjalistami daje ten komfort, że dolegliwości, ich skutki lub objawy można łatwo skonsultować z lekarzem innej specjalizacji. W ten sposób pomoc jest bardziej kompleksowa, co daje szanse na efektywne leczenie lub pozbycie się dolegliwości.

Zadbaj o profilaktykę

Profilaktyka to te wszystkie czynności, które tylko pozornie nie przynoszą rezultatów. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna dają zastrzyk pozytywnej energii. Zawodowi sportowcy uważają, że 70% ich sukcesu to właśnie posiłki, które jedzą każdego dnia. Jeśli więc nie możesz pozwolić sobie na trening, a nawet spacer, to jedz zdrowo! Dobre nawyki, zdrowe jedzenie i zioła to Twoi silni sprzymierzeńcy. Wykorzystają tę moc z korzyścią dla siebie!

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. Ciscofot. Evolution

Tematy pokrewne:  

tag nolstag NFZtag leczenie na nfztag AOSE

RSS  pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.