Szansa dobrego zarobku na rejestracji atrakcyjnych domen internetowych związanych z jakimś ważnym wydarzeniem jest niemal oczywista. Przy każdej możliwej okazji mamy do czynienia z "domenowym szaleństwem", jak stało się np. w przypadku ogłoszenia organizacji Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Tym razem internauci "zapolowali" na adresy związane z premierą najnowszego tomu przygód Harrego Pottera.
reklama
Zainteresowanie popularną powieścią J. K. Rowling przełożyło się na zarejestrowanie niemal wszystkich domen związanych z Harrym Potterem. W najważniejszych rozszerzeniach, w domenach globalnych i narodowych, imię i nazwisko czarodzieja już od dawna są niedostępne. Większość z nich zarejestrowana została przez wydawnictwa lub dystrybutora filmów o przygodach młodego czarodzieja.
- W porę zarejestrowana, atrakcyjna domena może przynosić nie tylko zyski, ale może być także często odwiedzana przez internautów, stając się miejscem wymiany zdań i poglądów, czy poszukiwania najnowszych informacji. Należy mieć nadzieję, że również polski wydawca zatroszczy się o zarejestrowanie odpowiedniej domeny i nie pozwoli się ubiec bardziej zapobiegliwym internautom.- podsumowuje sytuację Daniel Kotyras z firmy NetArt.
Wkrótce po ogłoszeniu angielskiego tytułu ostatniego tomu serii Harrego Pottera, wszystkie domeny o tej nazwie w rozszerzeniach globalnych zostały zarejestrowane. Co ciekawe, do ubiegłego piątku nie zarejestrowano jeszcze domen polskich związanych z tytułem ostatniej powieści J.K Rowling. Zdaniem przedstawiciela firmy NetArt może się to wiązać z wątpliwościami dotyczącymi polskiego tytułu - tłumacz serii, Andrzej Polkowski, nie potwierdził bowiem do tej pory, jak tytuł zostanie przetłumaczony na język polski. Decyzja ma zostać podjęta w ciągu najbliższych dni.
Kotyras uważa ponadto, że do rejestracji tego typu adresu może także zniechęcać długość i skomplikowanie tytułu książki - jeden z proponowanych brzmi "Harry Potter i zabójcze relikwie". Niemniej jednak internauci potrafią wyjść i z takich sytuacji rejestrując adresy zawierające w nazwie imiona przyjaciół Harrego, czy najbardziej charakterystyczną część tytułu bądź innych elementów powieści, np. zabojczerelikwie.pl, mugole.pl, zakonfeniksa.pl, czy azkaban.pl.
Zwykle pod tego typu adresami funkcjonują wyspecjalizowane serwisy bazujące na ideach stworzonych przez pisarza, albo też próbujące powiązać wykreowany przez niego w książce świat z pomysłem danego internauty na działalność komercyjną.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*