Kwiaty do biura - relaks podczas pracy

04-11-2020, 20:31

Żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce... W jesienne dni chęć niechcenia w pracy, smutek oraz chwiejność nastroju... stają się szarą codziennością. Jak sobie z tym poradzić? Jest na to prosty sposób, rośliny w miejscu pracy! Zobacz parę interesujących faktów czym sensu stricte jest roślinka doniczkowa w naszej biurowej codzienności.

  1. Zielony motywator przy biurku 
  2. Oczyszczanie atmosfery - kwiaty do biura 
  3. Codzienne wakacje dla umysłu 
  4. Kreatywny ogród rozwiązań 
  5. Dbasz o rośliny, dbasz o ludzi

Zielony motywator na biurku 

Gdy nasz mózg chce mimowolnie zapaść w zimowy letarg nie pozwól mu na to, a szczególnie w pracy. Kwiaty do biura - warto stymulować siebie i innych w ten jakże prosty sposób. Nie chodzi o przesadę, rozpraszanie uwagi. To nie jest też kolejny trend czy chwilowa moda, a raczej część kultury. Zresztą samo słowo „kultura” znaczy uprawiać, czyli pielęgnować, zmieniać, przekształcać, tworzyć. To zdecydowanie powrót do tego co nieodłączne w codzienności, a zatem i pracy, która wypełnia jej znaczna część. Tu warto sięgnąć do wiedzy specjalistów jakie rośliny nadają się najlepiej w przestrzeni biurowej. Nie są one bez znaczenia. Ze sposobu ich selekcji i wpasowaniem w przestrzeń biurową możesz czerpać wiele przyjemności, a motywacja stanie się miłym produktem ubocznym. Kwiaty do biura są niezmiennie żywe, mimo zmian na zewnątrz. Szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy automatycznie spędzasz mniej czasu na łonie natury, potrzebujesz dodatkowej zielonej stymulacji dla swojego umysłu i ciała. To jednak nie jedyna korzyść. 

kwiaty w pracy

Oczyszczanie atmosfery – kwiaty do biura 

Jak wiadomo zielony to kolor, który uspokaja. Czy nie jest to jednak przedawniony wymysł piewców przyrody? Oczywiście, że nie. Można się naprawdę zaskoczyć, jak wiele może zdziałać niewielka roślinka w zamkniętym pomieszczeniu. Po pierwsze, pochłania znanego wroga wydajności mózgu, dwutlenek węgla, czyniąc nasz umysł jaśniejszy. Przy tym kwiaty w biurze mają też właściwości podnoszenia wilgotności powietrza, co jest niezbędne w pomieszczeniach z klimatyzacją, ogrzewaniem podłogowym czy centralnym. Rośliny doniczkowe są w stanie nawilżyć przesuszone od patrzenia w ekran komputera oczy i rozrzedzić powietrze, dając ulgę dla gardła. Jest to ważne szczególnie w zbliżającym się sezonie jesienno-zimowym, kiedy z powodu infekcji górnych dróg oddechowych jest więcej L-4.  

Po drugie, naturalnie odtruwa i oczyszcza pomieszczenie. Odpowiednio dobrane rośliny są jak biofiltry, które pochłaniają i usuwają toksyczne substancje wydobywające się z otoczenia biurowego, z wykładziny, sprzętu elektronicznego czy nawet ścian. Czy nie jest to świetne, proste, a do tego proekologiczne rozwiązanie? Roślina, to żywy ekosystem, przeciwieństwo sztucznego wytworu człowieka.  

Po trzecie, wycisza wnętrze pomieszczenia. Tak, to kolejna niesamowita właściwość kwiatów w biurze. Długotrwały i monotonny hałas naprawdę męczy fizycznie i psychicznie. Nawet jeśli wydaje się być względnie cicho, wpływa to destrukcyjnie na nasz umysł. Natomiast żywe rośliny zbierają i tłumią dźwięki. Ucho odpoczywa, a umysł koncentruje się na zadaniu. 

Codzienne wakacje dla umysłu 

O wakacjach marzymy cały rok, niektórzy są szczęściarzami i mają więcej urlopu. Tylko, że nawet na najbardziej udanych wakacjach, nie odpoczniesz na zapas. Dlatego zadbaj o swoje zdrowie na co dzień, a praca to spora część codzienności. 

Oczywiście, czemu ograniczać się do jednej roślinki w biurze.  Warto zainwestować, a to i tak tańszy wariant niż Malediwy. Pomijając, że w obecnej sytuacji obostrzeń w skali lotów międzynarodowych, to czasem jedyna opcja na coś pięknego i zielonego w otoczeniu. Zima tuż tuż. Poza tym nawet jeśli nie znasz się na pielęgnacji roślin, sam nie musisz tego robić - poszukaj specjalistów. Warto zapoznać się z ofertą firmy “Event Flowers”, czyli profesjonalistami w tym temacie. To właśnie u nich znajdziecie kompleksową obsługę aranżacji zieleni połączoną z najwyższej jakości pielęgnacją roślinności wewnętrznej. Firma zajmuje się odpowiednim doborem roślinności oraz różnego rodzaju donic, gwarantując tym samym aranżacje, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wynika to także z faktu, że kierują się oni innowacyjną zasadą “Biophilic Design”, polegającą na zbliżaniu człowieka do natury poprzez odpowiednie projektowanie wnętrz. Więcej informacji na eventflowers.pl.  

Kreatywny ogród rozwiązań 

Wyjdź poza schemat, procedury. Spójrz na swego zielonego przyjaciela przy biurku i pomyśl jak nieograniczone jest życie. Wyjątkową zieleń, której nie odda najlepszy aparat w najnowszym telefonie. Potem, zaskoczysz się jak nowe pomysły świtają w twojej głowie.   

Kwiaty do biura to nie tylko doniczka na biurku, opcji masz naprawdę wiele, od wysp roślinnych po całe ogrody wewnętrzne. Nawet metry kwadratowe powierzchni biurowej nie są ograniczeniem, jest przecież tyle kombinacji. 

Taki zielony design może też być świetnym rozwiązaniem przy małych powierzchniach, gdzie pracownikom brakuje prywatności, na przykład wysokie rośliny albo donice ustawione na podłodze. To oczywiste, że same kwiaty i bioprojekty ciągle się rozwijają, tak jak twoje pomysły. Patrz i ucz się od natury. Tam są najlepsze rozwiązania. 

Dbasz o rośliny, dbasz o ludzi 

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, o ile przy uzyskaniu nowych kontrahentów nie najważniejsze. I tu też kwiaty do biura są wyjątkowym rozwiązaniem.  Po pierwsze, mogą podnieść atuty samego wnętrza biura. Po drugie, taki zadbany „zielony przylądek” biura świadczy o samej firmie. No i po trzecie, to jest jeden z ważnych elementów tak zwanego „well-being” wszystkich zatrudnionych. Jeśli potrafisz zadbać o rośliny, to tym bardziej o ludzi, na których ci zależy. 

Reasumując, oczywiście, nie chodzi o to, że każdy szef czy menadżer ma się dokształcać w dziedzinie florystyki czy ogrodnictwa. Obecnie warto sprawdzić opinie na rynku i znaleźć fachowców z bogatym doświadczeniem. Można dobrać do współpracy sprawdzone firmy z wieloletnim doświadczeniem. W każdym razie daj się zainspirować w pracy, kwiaty w biurze w tym pomogą.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag nolstag kwiaty

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.