Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kurtyny powietrzne - gdzie warto je stosować?

02-01-2000, 06:53

Kurtyny powietrzne to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań stosowanych w celu minimalizowania strat ciepła w pomieszczeniach (lub niskich temperatur, w przypadku miejsc ochładzanych). Kurtyny montowane nad drzwiami wyjściowymi tworzą barierę pomiędzy zewnętrznymi a wewnętrznymi strumieniami powietrza o różnych temperaturach.  Zimą zapobiegają przedostawaniu się do środka chłodnego powietrza oraz ulatywaniu ciepłego powietrza z pomieszczeń na zewnątrz. Latem, w pomieszczeniach klimatyzowanych, pomagają zachować niską temperaturę, izolując ciepłe powietrze z zewnątrz i minimalizując straty powietrza schłodzonego.

Najprościej ujmując, kurtyny powietrzne pozwalają zachować stały poziom temperatury. Ponadto, zabezpieczają pomieszczenia przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz czy spaliny.

Kurtyny powietrzne występują w dwóch podstawowych wariantach:

  • kurtyny, w których powietrze zostaje ogrzane przy pomocy nagrzewnicy elektrycznej lub wodnej; mają zastosowanie w sezonach grzewczych; poza izolowaniem powietrza, mogą stanowić dodatkowe źródło ciepła;

  • kurtyny zimne, niezmieniające temperatury powietrza, które przez nie przepływa (operujące temperaturą pomieszczenia); sprawdzają się w pomieszczeniach ochładzanych.

Producentem kurtyn powietrznych, który zdecydowanie wyróżnia się wśród konkurencji jest VTS Group – globalna marka (obecna w 40 krajach), posiadająca ponad 25 lat doświadczenia. Oferowane przez firmę innowacyjne rozwiązania i konkurencyjne ceny sprawiły, że VTS znajduje się w ścisłej czołówce producentów central wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz urządzeń grzewczych w Europie i na świecie. Obok kurtyn powietrznych, w głównej ofercie firmy znalazły się nagrzewnice wodne oraz centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne.

Jednym z flagowych produktów VTS Group są kurtyny powietrzne Wing. Urządzenia inspirowane kształtem skrzydła szybowca, wyznaczają nowe standardy w branży HVAC. Innowacyjna konstrukcja sprawia, że Wing to najcichsze kurtyny na rynku. Za sprawą elektronicznej regulacji mocy silnika, kurtyny mogą zostać z łatwością dostosowane do wymogów każdego pomieszczenia. Kurtyny powietrzne Wing występują w wersji zimnej (bez funkcji grzania), z nagrzewnicą wodną lub z grzałką elektryczną. Innowacyjny silnik oraz wentylator zastosowane w kurtynach Wing zapewnia oszczędność do 40% energii elektrycznej (w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych).

Kurtyny powietrzne Wing znajdują zastosowanie we wszystkich obiektach, których drzwi są stale otwarte, lub często otwierane. Doskonale sprawdzą się między innymi w obiektach użyteczności publicznej, przychodniach, aptekach i szpitalach, hotelach, sklepach i centrach handlowych, kinach, czy restauracjach.

Kurtyny powietrzne renomowanych producentów, takich jak VTS Group to gwarancja szybkiego zwrotu inwestycji finansowej. Dzięki połączeniu najnowszej technologii, najwyższej jakości wykonania i designu, kurtyny Wing spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.


Ostatnie artykuły:


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031