Kupujemy papier samoprzylepny do drukarek biurowych

28-01-2021, 11:41

Praca z klejem do papieru kojarzy się przede wszystkim z czasami szkolnymi, w poważnym biurze nie ma na nią miejsca. Żeby więc oszczędzić sobie uciążliwego klejenia etykiet, zdjęć czy nalepek na opakowania, warto kupić odpowiedni papier samoprzylepny. Jego wybór może jednak okazać się nieco trudniejszy, niż Ci się wydaje.

Po pierwsze, jakość – gramatura papieru do drukarki

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo jest na rynku odmian papieru. W sklepie papierniczym znajdziesz produkty cieńsze, grubsze, mniej i bardziej wytrzymałe, a także wyróżniające się wieloma kolorami lub odcieniami bieli. Dzięki temu, dość łatwo (czy na pewno?) znajdziesz produkt, który powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Od razu możesz odrzucić ryzy papieru, które producent określa mianem „szkolnych”. Najczęściej są to bowiem standardowe, cienkie kartki o dość słabej wytrzymałości mechanicznej. W biurze lepiej sprawdzi się papier samoprzylepny, który kupisz tu. Wybierz ten o zwiększonej gramaturze. To właśnie ten parametr powinien mieć dla Ciebie największe znaczenie.

Gramatura określa bowiem gęstość i sztywność papieru, to zaś ma wpływ na jego grubość. A czym papier grubszy, tym lepiej znosi wszelkie obciążenia. Jaka wartość zapewni takie właściwości? Warto celować głównie w produkty o gramaturze powyżej 70 g/m2.

Taki papier samoprzylepny do drukarki nie tylko będzie wytrzymały, ale zapewni również druk o wysokiej rozdzielczości, co w biurze powinno mieć spore znaczenie.

Papier samoprzylepny – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Choć gramatura wydaje się najważniejszych parametrem technicznym, nie tylko ona ma wpływ na przydatność poszczególnych produktów. W ofertach sklepów znajdziesz różne typy papierów, które okażą się przydatne w konkretnych sytuacjach.

  • Biały papier samoprzylepny – na początek produkt standardowy, który sprawdza się przede wszystkim do oznakowania teczek i segregatorów. Na przykład na ważne firmowe dokumenty.
  • Papier samoprzylepny kolorowy – nie, nie przyda się on wyłącznie uczniom. W biurach także może okazać się nieoceniony. Na przykład podczas oznaczania wielu kartonów, teczek, segregatorów, półek, szuflad czy też pudełek. Różne kolory ułatwią Ci ich podział oraz późniejsze rozpoznanie.
  • Ozdobny papier samoprzylepny – może wyróżniać się ciekawym, fantazyjnym kolorem (np. srebrnym lub złotym), ozdobnym wykończeniem (sporą popularnością cieszy się zwłaszcza papier brokatowy), a także ciekawym materiałem (dobrym przykładem będą produkty korkowe). Taki papier najlepiej nadaje się do kartek okolicznościowych, zaproszeń i prezentów.

Oczywiście nie należy przy tym zapominać o tym, że ryzę trzeba dobrać również do używanych drukarek. W tym przypadku najważniejszy okaże się oczywiście format – w sklepach znajdziesz zarówno standardowy papier samoprzylepny A4, jak i mniejsze oraz większe rozmiary.

Gdzie kupić papier samoprzylepny w ilościach hurtowych?

Zapotrzebowanie biur znacząco różni się od tego, co oczekują klienci indywidualni. Realizacją dużych zamówień zajmują się przede wszystkim hurtownie, także te działające online. Nie tylko gwarantują szeroki wybór zróżnicowanych produktów, ale pozwalają złożyć zamówienie bez konieczności wychodzenia z firmy.

Jak udowodniliśmy powyżej, papier samoprzylepny w biurze to bardzo przydatny produkt. Zwłaszcza gdy odpowiednio dobierzesz go pod względem gramatury, formatu oraz koloru. Oferty hurtowni internetowych powinny spełnić zapotrzebowanie większości firm.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag papier samoprzylepnytag nolstag drukarki
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: