Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kupując aparat, nie patrzymy na cenę, a na parametry

11-08-2010, 08:05

Prawie 63% ankietowanych przyznało, że to właśnie parametry stanowią decydujący czynnik, na jaki zwracają uwagę. 13,74% respondentów stwierdziło, że w pierwszej kolejności zwraca uwagę na kompaktowy rozmiar aparatu – wynika z badania JakKupować.pl.

Budżet jaki przeznaczamy na aparat
fot. - Budżet jaki przeznaczamy na aparat
 Jak pokazuje badanie, polscy konsumenci najchętniej kupują aparaty cyfrowe ze średniej półki. 35% wypełniających ankietę przyznało, że ich budżet na nowy aparat to 500 do 1000 zł. Taka sama liczba badanych stwierdziła, że byłaby zainteresowana zakupem w przedziale cenowym 1000-2000 zł, w którym oferowanych jest obecnie najwięcej aparatów na rynku. Natomiast prawie 22% badanych użytkowników internetu odpowiedziało, że mogłoby wydać na sprzęt więcej niż 2000 zł.

>> Czytaj też: (akt.) Wydawcy chcą 1% z ceny aparatów cyfrowych

Sonda
Który aparat byś kupił za 2000 zł?
  • Cyfrowy kompakt
  • Lustrzankę
wyniki  komentarze

Z ankiety wynika, że coraz większym zainteresowaniem kupujących cieszą się cyfrowe lustrzanki amatorskie. Ich zakupem zainteresowanych byłoby 33,3% respondentów. 21,6% internautów zdecydowałoby się na zakup profesjonalnej lustrzanki lub kompaktu z dużym zoomem.

Gdzie pozyskujemy wiedzę nt aparatów?
fot. - Gdzie pozyskujemy wiedzę nt aparatów?
 Wiedzę na temat aparatów fotograficznych Polacy czerpią najczęściej ze stron internetowych o fotografii, forów specjalistycznych oraz poradników konsumenckich. Na te źródła informacji wskazało prawie 57% internautów biorących udział w badaniu. Ważnym sposobem pozyskiwania informacji przy zakupie sprzętu fotograficznego okazała się tradycyjnie również rekomendacja znajomych. Ten sposób wspierania zakupu wskazało 25,5% ankietowanych. Jedynie 5,88% przed decyzją o zakupie aparatu szuka informacji w drukowanej prasie branżowej.

Jako miejsce zakupu sprzętu fotograficznego większość Polaków wciąż preferuje tradycyjne sklepy. Jednak niewiele mniej, bo prawie 40% ankietowanych przyznało, że dokonało zakupu aparatu fotograficznego w sklepie internetowym.

>> Czytaj też: Aparat cyfrowy podobny do oka

- Obserwujemy niesłabnące zainteresowanie klientów możliwością zamówienia przez internet z odbiorem towaru osobiście. Kupujący doceniają możliwość sprawdzenia sprzętu, dokupienia i dopasowania na miejscu akcesoriów oraz fachową poradę naszych pracowników - tłumaczy Jarosław Banacki z Cyfrowe.pl.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik