Kto najwięcej skorzysta na taryfie G12?

04-01-2021, 19:14

Rosnące ceny prądu stwarzają coraz więcej problemów z domowym budżetem. W związku z tym warto zastanowić się nad mniej popularnymi taryfami oraz zainwestowaniem w fotowoltaikę.

Panele słoneczne, takie jak Exe Solar, przyczyniają się do bardzo dużych oszczędności. Zwłaszcza wtedy, gdy połączy się je z odpowiednią taryfą.

Taryfa G12 a fotowoltaika w sklep.doko.pl

Na czym właściwie polegają taryfy u dostawców energii elektrycznej? To inaczej plan cenowy, według którego rozlicza się zużycie prądu. Określają one stawkę za 1 kWh w określonych porach doby. Domyślną taryfą w Polsce jest G11. Według niej cena energii elektrycznej w ciągu 24 godzin – przez cały tydzień – jest niezmienna. 1 kWh o 23:00 kosztuje tyle samo, co o 13:00.

Istnieje oczywiście wiele planów taryfowych. Najbardziej interesująca w przypadku paneli fotowoltaicznych jest jednak G12. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na porę, w której cena prądu maleje. Taryfa G12 wyróżnia dwie stawki: szczytowe oraz pozaszczytowe. Pierwsza obowiązuje od 6:00 do 13:00 oraz od 15:00 do 22:00. W tych godzinach cena za 1 kWh jest stosunkowo wysoka. Natomiast poza szczytem, a więc między 13:00 a 15:00 oraz po 22:00, a przed 6:00, prąd mocno tanieje.

W większości przypadków prąd droższy za dnia byłby pomysłem nietrafionym. Jednak wraz z modułami fotowoltaicznymi ze sklep.doko.pl nabiera to sensu. Za dnia panele generują wystarczająco dużo energii, aby pokryć zapotrzebowanie energetyczne domu. Nocą zaś można skorzystać z oferty lokalnego dostawcy energii w taryfie G12. Dzięki temu rachunki za prąd będą wyjątkowo niskie. Nie dość, że część elektryczności można wytworzyć przez cały dzień w praktyce za darmo, to po zmierzchu nie trzeba przejmować się wysokimi stawkami.

Exe Solar – panele fotowoltaiczne do taryfy G12?

Aby wyprodukować jak najwięcej energii elektrycznej za dnia, trzeba zainwestować w nowoczesne panele słoneczne. Istnieje kilku producentów, którzy ustanawiają standardy w tym zakresie. Jednym z nich jest bez wątpienia Exe Solar. Moduły tej marki cechują się wysoką wydajnością. To niezwykle ważne ze względu na potrzebę wytworzenia wystarczająco dużo prądu do pokrycia zapotrzebowania całego domu. Wszystkie komponenty Exo Solar wykonane są z monokrystalicznego krzemu, które umieszczone zostały w anodowanej ramie aluminiowej.

Oprócz bezawaryjności oraz długotrwałej eksploatacji oferują więc najlepszą możliwą efektywność. Dopiero po 25 latach użytkowania spada ona do 85% mocy początkowej. To wynik, który jest niemal bezkonkurencyjny na całym rynku paneli fotowoltaicznych.

W ofercie sklep.doko.pl można znaleźć moduły pochodzące również od innych producentów. Wszystkie spełniają współczesne wymagania dotyczące żywotności oraz wydajności. W połączeniu z taryfą G12 można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy w rodzinnym budżecie i nie obawiać się, że dom pozostanie bez prądu w awaryjnych sytuacjach. Dlatego właśnie z solarów i nocnej taryfy korzysta coraz więcej prywatnych posesji.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag panele fotowoltaicznetag nolstag G12
To warto przeczytać
fot. Polyfot. Kaspersky


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: