Księgowość online. Czym się charakteryzuje?

09-03-2019, 18:41

Każdy kto pełni zawodową rolę przedsiębiorcy musi liczyć się z szeroko pojętą rachunkowością, która jest wynikiem struktury prowadzenia własnej działalności. Aby firma działała w rzetelny sposób, kwestia księgowości musi zostać odpowiednio wykonana. Niespełnienie tegoż obowiązku, może stać się skutkiem pasma skarbowych problemów.

mat partnera

Księgowość firmy musi być prowadzona sumiennie, dlatego coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na profesjonalne firmy zewnętrzne, które w solidny sposób zajmują się rachunkowością. Alternatywą może się okazać prowadzenie księgowości, ale ze wsparciem specjalistów, poprzez system księgowości online. Na czym ona polega i czym się charakteryzuje?

Co to jest księgowość online?

Pełna księgowość online to część oprogramowania połączona ze wsparciem specjalistów w tej dziedzinie. Są to zatem: księgowi, prawnicy podatkowi, prawa pracy itd. Księgowość online przeznaczona jest przede wszystkim dla firm, w których liczy się mobilność. Jak się okazuje najczęściej z takiego systemu korzystają przedsiębiorstwa, które wykazują:

 • Działalność agencji reklamowych
 • Działalność związaną z doradztwem informatycznym
 • Działalność związaną z oprogramowaniem
 • Działalność prawniczą
 • Transport drogowy towarów
 • Sprzedaż detaliczną prowadzoną przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet

 

Jakie usługi spełnia tzw. księgowość online?

Są to przede wszystkim działania wykonywane w obrębie narzędzi do: zarządzania sprzedażą, księgowością online, kadrami, płacami i ubezpieczeniem ZUS. Można wyróżnić:

 • Sporządzanie umów o pracę, zleceń i o dzieło
 • Ewidencję czasu pracy, pełna integracja z e-ZUS
 • Program do fakturowania, wszystkie rodzaje faktur
 • Schematy księgowe wydatków i przychodów
 • Rozliczanie podatkowe pracowników
 • Integrację z Ministerstwem Finansów
 • Prowadzenie książki przychodów i rozchodów oraz ksiąg rachunkowych online


Jak działa księgowość online?

Księgowość online daje możliwość korzystania w każdej chwili. System udostępniany jest w modelu SaaS przez przeglądarkę. Gdzie szukać doradztwa w zakresie księgowości online? Naprzeciw wychodzi wiele aplikacji, do których skorzystania wystarczy rejestracja. Znaczna część serwisów umożliwia korzystanie z darmowego doradztwa przez okres 30 dni, po tym czasie przedsiębiorca może wykupić usługę. Księgowość online w programie Systim wspomaga prowadzenie księgowości online przez firmy z sektora MŚP oraz przez biura rachunkowe. Ponadto program zapewnia automatyczne księgowanie faktur w Systim.pl zamiast przepisywania i księgowania każdej faktury oddzielnie. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.systim.pl/ksiegowosc-online.php Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag księgowość onlinetag komunikat firmy
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.