Krzesło do biura - styl, wygoda i bezpieczeństwo

22-07-2020, 09:25

Praca przy biurku bywa męcząca pod wieloma względami. Dotyczy to zarówno obciążenia psychicznego, jak i fizycznego. Na jedno i drugie wpływ ma wiele czynników, w tym fotel biurowy.

Wielogodzinna praca w jednej pozycji stwarza różnego rodzaju zagrożenia. Mięśnie potrafią być spięte, kończyny drętwieć, a nasza sylwetka jest nieodpowiednio wspierana. Między innymi te czynniki mają wpływ na nas i to, jak wydajnie funkcjonujemy. Warto, aby przedsiębiorcy wzięli to pod uwagę, wyposażając biuro. Czasami te ładne i nowoczesne krzesła przyprawiają o zachwyt w kompozycji z innymi meblami. Mogą się jednak nie przydać do wielogodzinnych zadań, ale sprawdzą się za to w sali konferencyjnej lub w mniej oficjalnej części relaksacyjnej. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju wyposażenia?

Pokaż na co cię stać

Zaangażowanie w pracę i determinacja w osiąganiu celów, to kluczowe cechy zespołu, które posuwają firmę naprzód. W przedsiębiorstwach, gdzie nieodzownym elementem pracy jest komputer, należy stworzyć odpowiednie środowisko pracy. Wszystkie rozwiązania rodem z Googla są jak najbardziej w porządku. Nie mniej nie każdy potrafi siedzieć na pufie przez kilka godzin i skupić się na swoim zadaniu. Co więcej, gdy pojawi się wena, potrafimy wyłączyć się z otoczenia i skupić na powierzonych zadaniach. Dopiero po „ocknięciu się” czujemy ból w plecach albo inne dolegliwości. Dlatego poza niestandardowym miejscem pracy, warto zadbać o konwencjonalne rozwiązania. Do tego zadania sprawdzą się np. krzesła biurowe Profim, o których więcej informacji znaleźć można na https://www.ergoexpert.pl/profim.

Konstrukcja i jej wpływ zdrowie i bezpieczeństwo

Fotel gabinetowy jest równie ważny, jak dobrze dopasowane obuwie do biegania. Dzięki temu sylwetka użytkownika jest odpowiednio wyprofilowana, a to wspiera naturalne krzywizny kręgosłupa. Niektóre modele posiadają zagłówki wraz z regulacją. Dzięki temu możemy znaleźć odpowiednie ustawienia optymalnie wspierające odcinek szyjny i głowę. Podparcie odcinka lędźwiowego daje dużo ulgi dla zmęczonych pleców, zwłaszcza gdy możemy zmieniać jego ułożenie. Ważne są także materiały wykorzystane do wykończenia foteli. Ważne, żeby współpracowały z naszym ciałem i zapewniały odpowiednie odprowadzanie wilgoci i nadmiaru ciepła. Dlatego spotkać można rozwiązania np. fotele biurowe Profim, w których oparcie pokryte jest elastyczną siatką zapewniającą odpowiednią cyrkulację powietrza.

Wybierając fotel gabinetowy, warto poszukać takiego, który oferuje wiele płaszczyzn regulacji. Dzięki temu dostosujemy sprzęt do naszych preferencji i predyspozycji. Odpowiednie nachylenie oparcia czy siedzenia ma wpływ na całą sylwetkę, tempo męczenia się mięśni i odpowiedni obieg krwi w organizmie. Wbrew pozorom sama stopa z osadzonymi kółkami ma wpływ na użytkowanie fotela. Dostępne są rozwiązania, które pozwalają na dostosowanie rodzaju kółek do podłoża. Nieco inne wymagania ma drewno lub terakota, a inne wykładzina o różnej grubości. Jeżeli jest taka sposobność, to warto pochylić się, nad tą wydawałoby się banalną sprawą. Rozstaw pięcioramienny nie jest przypadkowy. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które odpowiednio reaguje na ruch z wysoko osadzonym środkiem ciężkości. Wersje czteroramienne po prostu nie sprawdziły się do tego zadania.

Zadbaj o zdrowie

Praca w biurze potrafi być równie męcząca, jak ta fizyczna. W celu utrzymania dobrej formy najlepiej organizować sobie krótkie przerwy i poświęcić je na rozciągnięcie. Istnieją różnego rodzaju ćwiczenia, które możemy wykonywać podczas pracy. Nie mniej na nic się one nam zdadzą, jeśli każdego dnia przez wiele miesięcy będziemy korzystać z fotela o parametrach nijak mających się do naszych potrzeb. Skutki tego mogą być opłakane, dlatego wybierając meble biurowe, warto poświęcić chwilę na dostosowanie ich do naszych potrzeb. Z kolei przedsiębiorcy powinni wybierać możliwie najlepsze modele zapewniające komfort pracownikom. Nie każdy musi mieć „fotel prezesa”, ale każdy zasługuje na optymalne rozwiązanie, czyli np. możliwość regulacji więcej niż dwóch ustawień. W końcu wygoda przekłada się na efektywność pracy, a rozdrażnienie i trudności odciągają uwagę od powierzonych zadań.

Fotele biurowe to meble o szczególnym znaczeniu. Mają one wpływ na zdrowie, ale także wygodę podczas pracy, co ma realne przełożenie na jej efekty. Warto więc zainwestować w rozwiązania, które optymalnie zaopiekują się naszym ciałem, aby umysł skupił się na realizacji zadań.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag krzesło biurowetag biuro
To warto przeczytać
fot. ArLawKaRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: