Kryzys dosięgnął HP. Tysiące ludzi straci pracę

25-06-2012, 11:48

Produkcja komputerów to coraz trudniejszy biznes - zauważa niemiecki WirtschaftsWoche. Pogłębiający się kryzys w Europie tylko utrudnia walkę o klientów, którzy chętniej spoglądają w stronę przenośnych gadżetów.

W samych Niemczech HP może zwolnić około tysiąca osób - informuje WirtschaftsWoche, cytowany przez agencję Reuters (zob. HP may cut up to 1,000 jobs in Germany: magazine). Restrukturyzacja w szerszej skali może być jeszcze bardziej dotkliwa.

W całej Europie do końca 2014 roku zajęcie może stracić nawet 8 tysięcy pracowników HP - ostrzega niemiecki magazyn. Gazeta nie ujawniła przy tym źródeł, od których pochodziły tego typu informacje. Na całym świecie HP planuje natomiast oficjalnie zwolnienie około 27 tysięcy osób, a zatem aż 8% swojej całej załogi.

Choć już wcześniej analitycy podejrzewali, że amerykański koncern zostanie zmuszony do radykalnych kroków, nikt nie spodziewał się działań o tak dużej skali. Dzięki zwolnieniom firma ma zaoszczędzić 3-3,5 miliarda dolarów rocznie.

Ratunek w tabletach?

Do tej pory wszelkie działania HP na rynku tabletów okazywały się klęską. Koncern nie potrafił zainteresować klientów swoimi urządzeniami, wyposażonymi w mało popularną platformę WebOS, które w dodatku były o wiele droższe od wiodącego na rynku iPada. Wkrótce koncern chce jednak po raz kolejny spróbować swoich sił w tym sektorze.

Z pomocą ma przyjść nowa wersja systemu Windows, która dostosowana będzie do działania na urządzeniach z dotykowymi ekranami. Znane środowisko ma ułatwić walkę o serca konsumentów, jednak proces ten z pewnością nie będzie łatwy, podobne plany ma bowiem wielu innych producentów, a zatem wysoko punktowana będzie oryginalność.

Czytaj także: HP wznawia produkcję tabletów


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy