Kremy przeciwzmarszczkowe receptą na przedłużenie młodości

21-06-2019, 06:20

Skóra z wiekiem traci elastyczność, jest przesuszona i mniej sprężysta. To naturalny proces związany z wytwarzaniem coraz mniejszych ilości składników odpowiedzialnych za piękny i zdrowy wygląd skóry. Warto poznać kilka sposobów na poprawę wyglądu skóry, by móc cieszyć się młodością jeszcze dłużej.

Dlaczego skóra się starzeje, czyli jak powstają zmarszczki?

Już po ukończeniu 20-go roku życia, skóra zaczyna się starzeć. Proces ten przebiega powoli i zmiany między dwudziestym a trzydziestym rokiem życia mogą być niezauważalne. U młodych osób skóra jest gładka, ponieważ naturalnie występuje w niej kwas hialuronowy, odpowiedzialny za wiązanie wody oraz elastyna, dzięki której skóra jest sprężysta. Z wiekiem produkcja tych składników ulega zmniejszeniu, a skóra zaczyna się rozciągać i powstają pierwsze widoczne zmarszczki. Zmniejszenie produkcji kwasu hialuronowego wpływa na przesuszenie i utratę sprężystości. Na proces starzenia się skóry wpływają różne czynniki:

- genetyczne, czyli naturalne o określonym stopniu nasilenia, w zależności od tendencji organizmu

- zewnętrzne, czyli promieniowanie UV, nieodpowiednia pielęgnacja, zanieczyszczenia powietrza

- wewnętrzne, związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, paleniem papierosów czy nieprawidłową dietą (braki witaminowe)

 

Na czynniki genetyczne nie ma się wpływu. Jednak w walce z procesem starzenia się skóry może pomóc zmiana trybu życia oraz odpowiednia pielęgnacja.

 

Co pomoże w walce ze zmarszczkami?

Starzenie się skóry jest procesem nieodwracalnym, jednak można go spowolnić dzięki dobrze zbilansowanej diecie, zdrowemu trybowi życia oraz oczywiście dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom. Na powstawanie zmarszczek wpływa między innymi zmniejszona produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego, dlatego warto sięgać po kosmetyki, które zawierają te składniki. Kremy wypełniające zmarszczki, takie jak Vivhy Liftactiv Collagen Specialist, Eucerin Hyaluron Filler czy La Roche Redermic pomagają w redukcji zmarszczek na czole, pod oczami, w kącikach ust czy na dekolcie. W przypadku skóry dojrzałej, pierwsze efekty widoczne są po kilku tygodniach stosowania kosmetyku. W każdym wieku warto dbać o siebie, stosując odpowiednie kosmetyki, zapewniające gładkość i sprężystość skóry. W połączeniu ze zdrowym trybem życia walka ze zmarszczkami na pewno będzie skuteczniejsza.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag zmarszczkitag zdrowietag poradytag komunikat firmytag Dynamite


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.