Kredyty i pożyczki w Polsce

20-02-2020, 08:39

Finansowy rynek Polski jest jednym z najstabilniejszych w Europie, a ludność aktywnie korzysta z ofert kredytowych. Wysoki popyt obserwuje się nie tylko w przypadku kredytów bankowych, ale także usług instytucji mikrofinansowych.

Charakterystyka rynku mikro kredytowania w Polsce

Segment mikrokredytów w Polsce aktywnie się rozwija, nie ustępując takim liderom, jak USA i Wielka Brytania. Działa tuta już ponad 60 dużych firm, włączając międzynarodowe korporacje.

Polacy preferują załatwianie formalności pożyczkowych przez internet, w ramach rachunku bankowego. Po gotówkę zwykle udają się do swojego oddziału banku.

Kto najczęściej zwraca się do mikrofinansowych organizacji?

Polskie banki aktywnie oferują niskooprocentowane kredyty. Skorzystać z ich usług mogą jednak pożyczkobiorcy z nienaganną kredytową historią i stabilnym źródłem dochodu. Tymczasem w organizacji parabankowej niemal każdy może liczyć na otrzymanie pożyczki. Pożyczkobiorców obowiązują minimalne wymogi, a odsetek zaakceptowanych wniosków jest bliski 100%.

Profil pożyczkobiorcy organizacji mikrofinansowych jest następujący:

  1. Średni wiek 26-40 lat;
  2. Więcej niż połowa klientów jest stanu wolnego;
  3. Najczęściej o pożyczkę zwracają się mężczyźni (60%).

Po mikrokredyty najczęściej zwracają się Polacy, którzy nie mają pozytywnej historii kredytowej. Ponieważ banki nie chcą oferować im swoich produktów, to tego typu osoby zmuszone są brać drogie pożyczki.

Polskie organizacje mikrofinansowe przy opracowaniu swoich usług, w pierwszej kolejności zwracają uwagę na to, że ich klienci prowadzą aktywny sposób życia i nie mają czasu na papierologię i bieganie po urzędach. Dlatego też załatwienie pożyczki w całości odbywa się na odległość - przez oficjalną stronę internetową organizacji. Z dokumentów potrzebny jest tylko dowód osobisty, telefon komórkowy i poczta elektroniczna. Na uzyskanie pożyczki klient poświęci nie więcej 1-2 godzin. Możesz to sprawdzić samodzielnie, odwiedzając naszą stronę internetową https://kasatwoja.pl/.

Na ogół procedura otrzymania mikrokredytu jest taka sama, jak i w innych krajach. Organizacje mikrofinansowe we wszystkich swoich pododdziałach wykorzystują podobne reguły udzielania kredytów online.

Warunki otrzymania pożyczki online w Polsce

W krajach europejskich kredyt można otrzymać na wiele sposobów. W Polsce pożyczki online to szybki i wygodny sposób otrzymania pieniędzy, ponieważ główną wartością mikropożyczki jest prostota i szybkość jej otrzymania. Nie trzeba odwiedzać biura, ani przechodzić rozmów kwalifikacyjnych. Wystarczy przedstawić dokument, numer rachunku, i - w przypadku pozytywnej oceny kredytowej - otrzymasz pieniądze.

W jakiej sytuacji otrzymasz decyzję odmowną?

Dobrze o tym wiedzieć zawczasu, żeby nie tracić czasu na bezproduktywne próby. Wśród głównych przyczyn odmowy są:

  1. Nieodpowiedni status pobytu (w przypadku cudzoziemców);
  2. Zbyt mało dokumentów;
  3. Brak rachunku w polskim banku lub dostępu do informacji w banku;
  4. Negatywna historia kredytowa, obecność w rejestrach dłużników;
  5. Nieprzestrzeganie wiekowych ograniczeń.

Na odmowy wpływają wszystkie nieprawidłowości i nieścisłości. Często odmowa następuje, jeśli miejsce zamieszkania i rejestracji są różne, jeśli wskazane numery rachunków są zamrożone, a także jeśli klient pracuje w kraju od niedawna. Organizacje te mogą wtedy odmówić udzielenia pożyczki bez podania przyczyn.

Co mogą zrobić osoby z negatywną historią kredytową?

Nie warto ukrywać tego faktur, ponieważ osoby z negatywną historią kredytową także mają szansę otrzymać mikropożyczkę. Warto wtedy skorzystać z jednego z agregatorów, gdzie przy składaniu wniosku można poinformować o obecności problemów finansowych w przeszłości.

Nie warto tego ukrywać, ponieważ stanowi to podstawę do odmowy udzielenia pożyczki. Mimo wszystko trzeba być przygotowanym na to, że posiadając negatywną historię kredytową, warunki udzielenia pożyczki będą bardziej surowe.

Podsumowując

Jeśli pilnie potrzebujesz środków finansowych w niewielkich kwotach, to otrzymanie mikropożyczki w Polsce jest całkiem możliwe, nawet w postaci formalnego kredytu. W domu, w pracy, czy na spacerze, szybko i komfortowo możesz złożyć wniosek pieniądze przez stronę internetową. Pozostaje wtedy tylko poczekać na otrzymanie środków i nie zapomnieć na bieżąco spłacać kredytu.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag pożyczki
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. BabbelRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: