Kredyt gotówkowy - co warto wiedzieć

16-07-2021, 10:10

Kredyty to często jedyna szansa na zrealizowanie planów. Najpopularniejszy jest kredyt gotówkowy, który nie wymaga spełnienia wielu warunków, a pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Co warto wiedzieć przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy w najlepszym wariancie to jeden z najczęściej poszukiwanych produktów bankowych. Często korzystamy więc z rankingu kredytów gotówkowych, aby znaleźć tani kredyt gotówkowy, który jak najmniej obciąży nasz budżet. Zapoznanie się z ofertą kilku banków pozwoli nam wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego. O czym musisz wiedzieć, zanim podpiszesz umowę kredytową?

Kredyt gotówkowy – co musisz o nim wiedzieć

Kredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Pożyczone środki można przeznaczyć na dowolny cel i nie trzeba informować banku o ich przeznaczeniu, ani przedstawiać żadnych dokumentów. Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest więc praktycznym rozwiązaniem, jeśli nie dysponujemy własnymi środkami na realizację planów finansowych. Aby dostać kredyt gotówkowy nie trzeba też załatwiać wielu formalności. Oceniając Twoją zdolność kredytową, bank bierze pod uwagę dochody, formę zatrudnienia, comiesięczne zobowiązania, historię kredytową i skład gospodarstwa domowego. Bank musi bowiem ocenić, czy będziesz w stanie terminowo spłacać zaciągnięte zobowiązanie. 

Możesz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online – przez stronę internetową banku lub przez porównywarki kredytów gotówkowych. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli na szybkie otrzymanie pieniędzy. Jeśli jednak wolisz osobistą rozmowę z pracownikiem banku, możesz podpisać umowę w placówce bankowej. Warto wiedzieć, że kredyty gotówkowe są udzielane przez banki zgodnie z Prawem bankowym i Ustawą o kredycie konsumenckim. 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć

Każdemu kredytobiorcy zależy na tym, aby zaciągnąć jak najtańszy kredyt gotówkowy. Dlatego starając się o udzielenia kredytu, musisz dokładnie sprawdzić, jaki jest całkowity koszt kredytu. Konieczne będzie sprawdzenie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, czyli RRSO. To właśnie ona poinformuje Cię, ile będzie kosztował kredyt. Im wyższe RRSO, tym droższy kredyt. Jednak sama wysokość RRSO, bez jej dokładnej analizy nie jest wystarczająca. Może się bowiem okazać, że porównujesz oferty, gdzie przy jednym kredycie jest podane RRSO dla okresu 6 miesięcy, a przy drugim dla 12 miesięcy.  Należy więc zwrócić uwagę, aby porównywać RRSO tylko dla kredytów zaciąganych na tę samą kwotę i ten sam okres.

Bardzo często sprawdzamy tylko oprocentowanie kredytu gotówkowego, jednak warto pamiętać, że niskie oprocentowanie nie zawsze świadczy o tym, że wybrany kredyt bankowy jest atrakcyjny. Często okazuje się, że tylko w reklamie tak to wygląda, a w rzeczywistości całkowita kwota kredytu jest wysoka, np. z powodu prowizji. Zdarza się też, że konieczne jest wykupienie ubezpieczenia, np. od utraty pracy.

Wniosek o kredyt gotówkowy – jak się za to zabrać?

Jeśli chcesz starać się o udzielenie kredytu gotówkowego, zacznij od określenia kwoty, której potrzebujesz i okresu kredytowania. Pamiętaj, że im dłuższy okres, tym rata będzie niższa. Musisz więc zastanowić się, jaką kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na spłatę zobowiązania. Następnym krokiem jest porównanie oferty kredytów gotówkowych. Tutaj pomocny będzie ranking kredytów gotówkowych, który zbiera w jednym miejscu najlepsze oferty. Kiedy już podejmiesz decyzję, wypełnij wniosek  i czekaj na decyzję kredytową. Po pozytywnej decyzji kredytowej zostanie już tylko podpisanie umowy i oczekiwanie na środki, które są przelewane niezwłocznie po podpisaniu umowy.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag kredyt gotówkowy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.