Kredyt – ranking banków oferujących kredyty gotówkowe

27-11-2018, 12:47

Kredyt gotówkowy umożliwia sfinansowanie dowolnych celów kredytowych klienta. Zaciągnąć go można w różnych bankach, ale tylko wtedy, gdy kredytobiorca będzie miał dobrą historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej oraz odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Ile kosztować może taki kredyt i kogo na niego stać? Na takie pytania odpowiada ranking kredytów gotówkowych w poszczególnych bankach.

mat partnera

Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy, ranking banków na Totalmoney.pl wskaże nam, gdzie skierować swoje kroki z wnioskiem kredytowym, aby mieć możliwość skorzystania z najlepszej w danym momencie oferty. Jak powstają takie rankingi, jakie zmienne są w ramach listy rankingowej brane pod uwagę i gdzie warto zaciągnąć obecnie kredyt?

Ranking kredytów gotówkowych – jak jest tworzony?

Zanim powstanie ranking kredytów gotówkowych, czyli lista najkorzystniejszych w danym okresie ofert kredytowych pozyskanych z polskich banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, przygotowywane jest przez autorów rankingu oficjalne zapytanie. Wysyłają oni prośbę o ofertę do różnych banków. W zapytaniu musi znaleźć się kilka ważnych informacji pozwalających na przygotowanie oferty kredytu gotówkowego. Wśród nich są: wysokość pożądanego kredytu gotówkowego, założony okres kredytowania, opis modelowego klienta starającego się o kredyt – wysokość dochodów miesięcznych gospodarstwa domowego, liczba osób w gospodarstwie domowym, wysokość zobowiązań miesięcznych, wiek i wykonywany zawód.

Kiedy wszystkie oferty bankowe zostaną zgromadzone, analitycy tworzący ranking kredytów gotówkowych analizują je i typują takie, które wiążą się z najniższym kosztem dla klienta.

Kalkulator kredytu gotówkowego

W ocenie opłacalności poszczególnych ofert kredytowych pomagają kalkulatory kredytowe. Kalkulator pozwala wyliczyć m.in. wysokość prawdopodobnej raty kredytu gotówkowego oraz jego RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.

Kalkulator raty kredytu gotówkowego wyliczy potencjalną ratę takiego zobowiązania po podaniu wysokości kwoty kredytu i długości okresu kredytowania oraz oprocentowania nominalnego w skali roku. Oczywiście czasami rzeczywista rata kredytu gotówkowego może być wyższa, na przykład wtedy, gdy prowizję za przystąpienie do zobowiązania bank rozłoży klientowi na kolejne raty.

Z kolei kalkulator RRSO kredytów gotówkowych wymaga wpisania takich parametrów kredytu, jak: kwota kredytu, okres spłaty kredytu, oprocentowanie zobowiązania, wysokość prowizji, inne koszty, typ rat (malejące lub równe).

Znajomość RRSO pozwala analitykom tworzącym rankingi kredytów gotówkowych rzetelnie porównywać poszczególne oferty, ponieważ odzwierciedla stopę wszystkich kosztów związanych z kredytem, nie tylko wysokość oprocentowania nominalnego.

Aktualna lista rankingowa kredytów gotówkowych

W internecie na wielu stronach o tematyce finansowej znajdziemy aktualne rankingi kredytów gotówkowych. Warto zawsze korzystać z tych, które zostały sporządzone przez ekspertów i które są aktualne w danym czasie. Czytanie rankingów nie jest trudne – trzeba sprawdzać za każdym razem wysokość prowizji pobieranej przez bank za przyznanie kredytu, wysokość oprocentowania i RRSO oraz wysokość całkowitych kosztów związanych z kredytem

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.