Kontrola skarbowa: dostawca internetu udzieli informacji o handlujących w sieci

GazetaPrawna.pl 24-05-2010, 12:54

Dostawcy internetu będą udzielać inspektorom kontroli skarbowej szczegółowych informacji o firmach zajmujących się e-handlem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej, którą uchwalił Sejm, określa nowe podmioty zobowiązane do udzielania informacji o osobach prowadzących handel w sieci. Inspektorzy kontroli skarbowej będą mogli żądać od dostawców internetu podania danych identyfikacyjnych podmiotów, które zamieszczają w internecie ogłoszenia lub reklamy, których treść wskazuje na prowadzenie przez nie działalności niezarejestrowanej dla celów podatkowych.

Nowelizacja umożliwia też przeprowadzanie tzw. kontroli krzyżowej dokumentów u wszystkich podmiotów gospodarczych uczestniczących w sposób bezpośredni lub pośredni w dostawie tego samego towaru lub usługi. Nie będzie zatem ograniczenia tego typu kontroli wyłącznie do bezpośredniego kontrahenta kontrolowanego.

 

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Kontrola skarbowa: dostawca internetu udzieli informacji o handlujących w sieci

Magdalena Majkowska

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag kontrola skarbowatag handeltag e-handel
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.