Konta osobiste - jak założyć je online?

18-04-2019, 07:09

W ramach bankowych usług internetowych poszczególne banki udostępniają możliwość założenia konta osobistego online. Taka forma załatwienia potrzebnych formalności pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie wymaga wizyty w placówce banku, a wypełnienie wniosku zajmuje jedynie kilka minut. Sprawdź, jaką procedurę musisz przejść, aby założyć konta osobiste online.

konta bankowe

1. Porównanie kont bankowych, czyli wybór najlepszej oferty

2. Jak założyć konta osobiste?

3. Najlepsze konta bankowe - weryfikacja klienta


Przed wypełnieniem wniosku warto przygotować sobie potrzebne dane - te znajdują się w dowodzie osobistym. Oprócz imienia, nazwiska, adresu i numeru PESEL trzeba podać także nazwisko rodowe matki, adres e-mail oraz numer telefonu.

Porównanie kont bankowych, czyli wybór najlepszej oferty

Przed złożeniem wniosku o otwarcie konta bankowego, trzeba wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb. Banki oferują różne konta bankowe, np.

  • internetowe, w ramach którego niemal wszystkie usługi w sieci są darmowe, a prowizja naliczana jest od obsługi w placówce banku,
  • walutowe - konto w innej niż polski złoty walucie,
  • firmowe - zakładane dla działalności gospodarczej, nie klienta indywidualnego.

W ramach tych grup kont należy wybrać to, które będzie jak najbardziej spełniało stawiane oczekiwania. Pomóc w tym może internetowe porównanie kont bankowych, w którym zestawione są najlepsze konta bankowe na rynku.

Jak założyć konta osobiste?

Procedura pozwalająca założyć konta osobiste jest bardzo intuicyjna. Na stronie banku należy wybrać opcję złożenia wniosku online, postępować według instrukcji i uzupełnić potrzebne dane. Ważnym krokiem jest dokładne przeczytanie tabeli opłat i prowizji oraz warunków korzystania z konta i naliczania dodatkowych opłat. Aby ulokowane na koncie pieniądze były bezpieczne, trzeba znać swoje prawa i obowiązki. Na końcu wniosku znajdują się też klauzule o ochronie danych osobowych i zgodzie na ich przetwarzanie do określonych celów - je też należy dokładnie przeczytać i zaznaczyć te, na które wyraża się zgodę.

Najlepsze konta bankowe - weryfikacja klienta

Ostatnim etapem założenia konta bankowego jest weryfikacja danych z przesłanego wniosku o otwarcie rachunku. Najlepsze konta bankowe są weryfikowane za pomocą przelewu na niewielką kwotę, np. 1 zł, jednak ta opcja wymaga posiadania już innego rachunku na swoje nazwisko, z którego będzie możliwe wykonanie przelewu. Inną możliwością jest dostarczenie umowy przez kuriera, który w domu klienta sprawdzi zgodność danych z dowodu osobistego z danymi z wniosku.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag konta bankowetag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Devire


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: