Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Konsulting SAP - dlaczego warto korzystać z rozwiązań SAP?

10-03-2016, 20:21

System SAP jest najczęściej spotykanym systemem wspomagającym zarządzanie. Korzystają z niego liderzy gospodarki i firmy, którym zależy, by się rozwijać, iść na przód i wyprzedzać konkurencję nie tylko w działaniach widocznych na rynku, ale również w bardziej efektywnym, tańszym i wygodniejszym prowadzeniu firmy. Jakie jeszcze rozwiązania kryje w sobie system SAP?

robot sprzątający

reklama


Jedną z podstawowych zalet systemu SAP jest fakt, że jest to rozwiązanie modułowe, które kompleksowo obejmuje wszystkie dziedziny funkcjonowania przedsiębiorstwa. Są to: controlling, kadry i płace, zaopatrzenie, logistyka, finanse, produkcja, sprzedaż i dystrybucja. Można je jednak wprowadzać etapowo, koncentrując się na obszarach najbardziej istotnych z punktu widzenia danej firmy. Przejście na system SAP w firmie zmienia sposób jej działania, przebieg procesów biznesowych. Wszystko po to, by wszystkie działania były tańsze, bardziej efektywne, szybsze. Zalety SAP można w skrócie podsumować następująco:

- oszczędność czasu

- eliminowanie błędów powstających podczas ręcznego wprowadzania danych

- ujednolicenie i usprawnienie procesów biznesowych

- bardziej efektywna współpraca pomiędzy różnymi działami w przedsiębiorstwie

- szybki dostęp do bardzo szczegółowych danych

- kontrola i stały wgląd we wpływy i należności

- efektywniejsze wykorzystanie stanów magazynowych, planowanie produkcji

- podniesienie poziomu obsługi klienta

- zmniejszenie do niezbędnego minimum papierowej dokumentacji.

intelligence

SAP System – inteligentne zarządzanie procesami dla dużych i średnich przedsiębiorstw

Zintegrowany system zarządzania SAP ma niepodważalne zalety, potwierdzone w codziennej pracy tysięcy przedsiębiorstw różnej wielkości. Wbrew obiegowej opinii na wprowadzeniu programu korzystają nie tylko duże firmy. Dla średniej wielkości przedsiębiorstw liczących ok. 150 pracowników również są dedykowane odpowiednie rozwiązania programowe – mówi Piotr Pudelski, dyrektor konsultingu z firmy itelligencegroup.com.

Planując wdrożenie systemu SAP warto zadać sobie nieco trudu i odpowiednio wybrać partnera wdrożeniowego. Plan implementacji systemu zakłada znaczny udział własnych pracowników, zarówno w zakresie przekazania wiedzy o funkcjonowaniu firmy, testowaniu i wprowadzaniu rozwiązań, ale to konsultanci SAP są odpowiedzialni za ostateczne prace: analizę procesów w przedsiębiorstwie, przygotowanie harmonogramu działań, wdrożenie i ostatecznie przeszkolenie pracowników. Oprócz fachowej wiedzy (typowo informatycznej) niezbędna jest tu szeroka wiedza o prowadzeniu biznesu, gospodarce, rozumienie mechanizmów rynkowych. Niebagatelną rolę w tym procesie odgrywają również wysokie umiejętności interpersonalne, bowiem nierzadko zmiany związane z wprowadzeniem systemu wymagają ścisłej współpracy z pracownikami niechętnymi do zmian.

Kilka słów o wyborze konsultantów

Oprócz tych aspektów istotne jest, by wcześniej sprawdzić referencje przyszłego partnera wdrożenia, jego doświadczenie i rezultaty prac z firmami o podobnej wielkości i branży. Czy konsultanci będą w stanie zaproponować jedynie standardowe rozwiązania, czy przygotować i wdrożyć rozwiązania dedykowane konkretnym potrzebom? Tu od razu nasuwa się pytanie, jak kosztowne będą to prace i czy w razie potrzeby możliwe będzie oddelegowanie do projektu dodatkowych konsultantów.

Dla powodzenia projektu ma znaczenie, czy doradcy będą pracowali tylko przy danym wdrożeniu, czy w tym samym czasie opiekują się jeszcze innymi klientami – ale to kwestia, z którą należy zgłosić się do partnera SAP.

Korzystanie z systemów wspomagających zarządzanie jest nieodzowne, by sprostać konkurencji, a także usystematyzować struktury i przebieg procesów w przedsiębiorstwie. Szybki i zawsze aktualny podgląd najbardziej istotnych danych, kontrola kosztów, minimalizacja błędów, unikanie dublowania procesów to zalety, które przekładają się na niższe koszty funkcjonowania firmy, bardziej wydajną strukturę, poprawę jakości i podniesienie komfortu pracy.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:







fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik