Pod względem estetycznym, nowa strona bardziej mi się podoba. Jednak za najważniejszy uważam fakt, że za robienie portalu Onetu wziął się wreszcie ktoś mający większe pojęcie o tworzeniu www. Trzymanie się standardów sieciowych to nie żadna łaska tylko psi obowiązek webmastera. Bardzo się cieszę, że Onet w końcu chce naprawić swój serwis, choć fakt że czyni to dopiero teraz uważam za skandaliczny. Mam nadzieję, że stanie się tak nie tylko ze stroną główną ale też z innymi serwisami Onetu. Użytkownicy z pewnością to docenią.
Do autora artykułu: Nazywanie standardowych, tworzonych zgodnie z normami W3C przeglądarek internetowych "alternatywnymi" uważam za mało rozsądne. Miano "alternatywnej" - bo nie zgodnej ze standardami Internetu- przysługuje raczej Internet Eksplorerowi (o ile w ogóle uznać zasadność nazywania tego programu przegladarką internetową).
Myślę, że to jest najlepszy moment ustawienia nowego Onetu na stronę startową. Od dobrych kilku lat korzystałem z WP, ale ostatnio pojawiły się te żenujące, tanio-sensacyjne tytuły artykułów oraz słaby poziom treści, co na początku jakoś tolerowałem, ale ile można...
Portal wg mnei wygląda o niebo lepiej niż poprzednio. Wcześniej był zwyzajnie... odrzucający. Mam nadzieję, że szybko przejdą ze stadium bety w wersję ostateczną. Na uwagę zasługuje pasek z prawej strony z przydatnymi informacjami.... ale zegarek jest tam zbędny ;) Za duży i zwraca zbyt wielką uwagę. W końcu to nie portal o odliczaniu twojego pozostałego czasu...... ;)
Mimo wszystko jest na +
Generalnie jest na plus. Zegarek można zwinąć (jak wszystkie panele po prawej), sekcje "Onet poleca" "Technologie" i "Więcej" są ładowane asynchronicznie...
Ale czemu ciągle strona Onetu jest robiona w jednej szerokości? Czemu jak mam ekran szerszy niż 1024 px to mam białe paski po bokach?
Wiem, że FF 3.0 pozwala powiększać całą stronę (razem z Flashem i innymi obrazkami) - sam z niego korzystam. Ale webmasterzy Onetu mogli przemyśleć sprawę skalowania i choćby idąc na łatwiznę - pytać przeglądarkę o szerokość ekranu i dawać jedną z 3ech przygotowanych wersji css'ów/grafik. To nie wymaga tyle myślenia co opracowanie jednego stylu parametryzowanego szerokością, a w 99% przypadków działa dobrze. Komputronik tak miał (ma?) i było ok.
Zgadzam się jednak że na zmiany na Onet.pl najwyższy już czas. Nawet jeśli coś-tam jeszcze kuleje to i tak jest dużo lepiej niż było.
Strona się nie waliduje. Po za tym - jeśli dobrze zauważyłem, to DOCTYPE strony ustawiony jest na XHTML 1.0 Transitional, a same nagłowki
jak i content-type wysyłane są jako html/text.
Kolejne przeoczenie?
Po więcej zapraszam tutaj:
http://m1chu(...)taonetpl
Konstruktywne komentarze, mile widziane :]
~grlt, przecież dzięki tego rodzaju personalizacji (po zalogowaniu zamiast w cookie) obojętnie na jakim komputerze wejdziesz na stronę zawsze zobaczysz dokładnie ten sam pasek i twoje gadżety.
A ciasteczka czasem się usuwa (z różnych powodów) - wtedy straciłbyś swoje, czasem dłuuugo wprowadzane ustawienia (np. samodzielnie stworzone widgety itp).