Kolejna beta IE 8 już w sierpniu

05-06-2008, 14:25

Internet Explorer 8 beta 2 będzie dostępny w sierpniu w 20 wersjach językowych. Wydanie to będzie bardziej niż pierwsza beta zorientowane na zaprezentowanie użytkownikom nowych funkcji – zapowiedziała firma Microsoft.

Pierwsza publiczna wersja beta przeglądarki IE 8 została wypuszczona w marcu podczas konferencji MIX08. Wtedy Microsoft zachwalał zdecydowanie większą zgodność przeglądarki z obowiązującymi standardami. Ogłoszono też, że miłośnicy "standardów" Microsoftu będą mogli przełączyć IE8 na "wsteczny" tryb interpretacji, znanej z IE7.

Nowa wersja beta ma przede wszystkim prezentować nowe funkcję, jakie znajdą się w finalnej wersji produktu. Wydanie będzie adresowane bardziej do użytkowników, niż do webmasterów i deweloperów.

Jedną z rzeczy, której można się spodziewać będzie funkcjonalność Activities. Ma ona ułatwiać działania często wykonywane tzn. kopiowanie, nawigację i wklejanie. Inna funkcja - WebSlices - pozwala na powiadamianie użytkownika przeglądarki o zmianach na wybranych przez niego stronach.

Data premiery IE 8 wciąż nie została ustalona. Widać już jednak, że oczekiwanie na wersję 8 nie będzie tak długie, jak oczekiwanie na wersję 7. Microsoft widocznie stara się wywiązywać z obietnicy dostarczania nowych wersji bardziej regularnie. Nie ma zresztą wyboru, bo konkurencja jest bardzo regularna. 

Zapowiedzi dotyczące IE 8 beta 2 padły z ust Billa Gatesa na konferencji Tech Ed North America 2008 Developers. Na tej samej konferencji ogłoszono m. in. zamiar wydania Silverlight 2 beta 2 jeszcze w tym tygodniu oraz współpracę z IBM nad środowiskami heterogenicznymi.


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy