Kodak nie naruszył patentów firmy Apple - uznała Międzynarodowa Komisja Handlu

19-07-2011, 13:16

Decyzja w sprawie pozwu Apple'a zapadła po raz drugi. Firma z Cupertino nie była zadowolona z pierwszego rozstrzygnięcia, także na korzyść Kodaka.

W maju zeszłego roku firma Apple oskarżyła Kodaka o naruszenie patentów związanych z produkcją cyfrowych aparatów fotograficznych i związanego z tym oprogramowania. Wniosła skargę do amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu, która rok później uznała, że Kodak żadnych patentów jednak nie naruszył.

Sonda
Czy wojny patentowe zrujnują gigantów?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Apple z decyzją tą się nie zgodziła i wnioskowała o jej rewizję. Wczoraj zapadła więc kolejna decyzja - Komisja ponownie uznała, że do naruszenia prawa ze strony Kodaka nie doszło. Producent aparatów fotograficznych wyraził zadowolenie z tego rozstrzygnięcia. Wciąż jednak na zakończenie czeka sprawa z powództwa Kodaka przeciwko Apple'owi oraz Research In Motion - pozew trafił do Komisji w styczniu 2010 roku.

>> Czytaj także: HTC przegrywa z firmą Apple, akcje w dół

Na początku stycznia br. zapadła korzystna dla Kodaka decyzja, ale dwa miesiące później uznano, że także i ona zostanie zrewidowana. Nie jest to jednak równoznaczne z wydaniem odmiennego rozstrzygnięcia.

Inwestorzy obserwują z dużą uwagą tego typu postępowania, gdyż w grę wchodzą nie tylko największe firmy z branży, ale także ogromne pieniądze. I nie chodzi tylko o ewentualne odszkodowania, ale także ewentualne zakazy importu urządzeń z zagranicy.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy