Kinect: sterowniki i SDK dla PC już w drodze?

20-01-2011, 10:40

Narzędzia umożliwiające tworzenie gier sterowanych urządzeniem Kinect oraz sterowniki dla komputerów PC mogą pojawić się w najbliższych miesiącach - podaje serwis WinRumors powołujący się na własne źródło. Nikogo nie dziwi to, że Microsoft dostosuje Kinect do PC-tów. Pytanie tylko, jak szybko się to stanie.

Przedstawiciele Microsoftu lubią powtarzać liczbę 8,1 mln. Tyle właśnie urządzeń Kinect sprzedano w ciągu dwóch miesięcy od premiery. Użytkownikom konsoli Xbox najwyraźniej bardzo spodobała się możliwość sterowania za pomocą ruchów ciała. Podobne możliwości z pewnością chcieliby dostać posiadacze komputerów PC, którzy stanowią o wiele liczniejszą rzeszę niż posiadacze Xboksów.

Nikogo nie zdziwił fakt, że na targach CES Steve Ballmer chwalił się wynikami sprzedaży Kinect i zapowiedział dostosowanie urządzenia do komputerów PC. Niestety Ballmer nie powiedział, kiedy może to nastąpić.

Na początku tygodnia serwis WinRumors podał, że w najbliższych miesiącach Microsoft udostępni sterowniki oraz SDK, które umożliwią różnym deweloperom wykorzystanie Kinecta w aplikacjach dla komputerów PC.

>>> Czytaj: Twórcy Kinect zrobią kontroler ruchowy dla PC

Anonimowe źródło WinRumors zasugerowało, że firma będzie chciała dołączyć wsparcie do Kinecta do wersji "Community Technical Preview" narzędzia XNA Game Studio. Na tej podstawie WinRumors domyśla się, że Microsoft już przygotowuje narzędzia dla programistów oraz sterowniki (źródło: Tom Warren, Microsoft preparing official Kinect drivers and SDK for Windows).

Ponadto WinRumors podaje, że Kinect ma być wspierany w kolejnej wersji Windowsa, nazywanej przez prasę Windowsem 8. Pokrywa się to z wcześniejszymi plotkami mówiącymi o tym, że Microsoft wprowadzi do Windowsa 8 rozpoznawanie twarzy. Ma to ułatwić m.in. logowanie się do systemu. Jeśli dodatkowo w Windowsie pojawi się sklep z aplikacjami i deweloperzy będą mogli swobodnie wykorzystywać w nich sterowanie gestami, to rozwój rynku w stronę naturalnego interfejsu może być dynamiczny.

Przyglądając się wypowiedziom przedstawicieli Microsoftu i czytając wywiady ze Stevem Ballmerem, da się zauważyć, że Microsoft nie doceniał Kinecta, ale zaczyna go doceniać. Firma skupiła się na mobilnej rewolucji (Windows Phone 7), a Steve Ballmer wciąż ubolewał nad brakiem dobrego tabletu z Windows 7. 

Microsoft spodziewał się niezłej sprzedaży Kinecta, ale nie na poziomie 8 mln w ciągu dwóch miesięcy. Okazuje się, że Microsoft potrafi stworzyć udany, efektowny i iście "konsumencki" produkt, ale nie musi on być koniecznie wariacją na temat sukcesu Apple.

>>> Czytaj: Microsoft: kolejny Windows także dla procesorów ARM


Źródło: WinRumors
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031