Kiedy warto zdecydować się na kurs programowania?

26-07-2019, 13:34

Branża IT uznawana jest za rynek pracownika, na którym prawie każdy może znaleźć zatrudnienie. W rzeczywistości, na kurs programowania należy zdecydować się w odpowiednim momencie swojego życia, gdy zna się już swoje kompetencje.

kurs programowania

Kurs programowania – dla kogo?

Kursy programowania są skierowane właściwie dla wszystkich, jednak decydując się na spory wydatek, warto przemyśleć swoją decyzję. Przykładowo, szkoła Codecool zawsze prowadzi rozmowy wstępne, w trakcie których sprawdza motywację kandydatów, ich zdolności, a także oczekiwania dotyczące kursu. Można stwierdzić, że zajęcia z programowania skierowane są przede wszystkim do osób, które wiedzą, co chcą robić w życiu lub szukają swojej ścieżki. Zdarza się, że człowiek podejmował w życiu wiele prac, ale żadna mu nie odpowiadała, dlatego potrzebuje znaleźć swoją drogę. Z drugiej strony, kursy programowania skierowane są do tych, którzy chcą traktować kodowanie jako swoje hobby. W przypadku nauki programowania nie ma ograniczeń wiekowych, jednak potrzebne są pewne kompetencje takie jak zdolność do logicznego i analitycznego myślenia, chęć do nauki, sporo wolnego czasu, a także znajomość podstaw, związanych z obsługą komputera.

Kiedy zacząć kurs programowania?

Zajęcia z zakresu kodowania trwają zwykle przez kilka miesięcy i zwykle odbywają się w różnych formach. Zdecydowanie najbardziej popularne są kursy, które trwają przez 7- 8 godzin dziennie, na przykład od 9 do 17 przez kilka miesięcy. Oznacza to, że podstawową kwestią, związaną z udziałem w takim kursie, jest czas wolny. W przypadku studentów lub osób, które mają w swojej pracy kilka miesięcy wolnego, możliwe jest podjęcie nauki w wakacje. Z kolei osoby, które nie mogą sobie pozwolić na rezygnację z dotychczasowego zatrudnienia na kilka miesięcy, muszą zdecydować się na kursy wieczorowe lub weekendowe. Z tą formą nauki wiąże się jednak ogromne zmęczenie, a także brak czasu na powtarzanie i samodzielną naukę. Kolejną przeszkodą mogą być pieniądze, ponieważ kursy nie są tanie. Niektóre szkoły oferują raty lub też proponują wzięcie pożyczki. Właśnie dlatego, decydując się na kurs programowania, trzeba przemyśleć dwie kwestie podstawowe, czyli ilość posiadanego czasu wolnego oraz swoje fundusze. Dopiero po zastanowieniu się nad tymi kwestiami, należy przejść do decyzji związanej z rodzajem języka programowania, a także swoimi perspektywami życiowymi. Na zajęcia z programowania warto się więc zdecydować w odpowiednim momencie życia, gdy ma się czas oraz pewnego rodzaju poduszkę finansową.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.