Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kiedy niezbędne jest wykonanie USG tarczycy? Jak się przygotować do badania?

25-11-2021, 07:10

Rezonans magnetyczny jest nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem obrazowym. Diagnostyka trwa od około 20 do 60 minut. Wskazaniem do wykonania badania MR są nawracające bóle nieznanego pochodzenia, zlokalizowane w kręgosłupie, głowie oraz sercu. Diagnostykę mogą wykonać również osoby, które doznały urazów kości oraz stawów. Ponadto, zmiany zanikowe mięśni mogą być również powodem do szczegółowego przebadania organizmu. Rezonans magnetyczny jest również pomocny przy złamaniach, skręceniach, obrzękach. Istotny jest fakt, że ta metoda diagnostyki obrazowej nie jest w żaden sposób inwazyjna, pacjent nie jest narażony na działanie promieniowania rentgenowskiego. Można je zatem wielokrotnie powtarzać bez obaw o skutki uboczne.

Rezonans magnetyczny - informacje w pigułce

Rezonans magnetyczny jak sama nazwa wskazuje, opiera się na działaniu pola magnetycznego, które nie ma negatywnego wpływu na organizm ludzki. Co ważne, z takiej diagnostyki mogą skorzystać osoby, które leczą się farmakologicznie. Badanie nie wymaga przerywania leczenia ani odstawienia leków. Wiele osób zastanawia się, które części ciała można szczegółowo zbadać poprzez MR. Otóż, z pomocą specjalistycznego sprzętu, można przeprowadzić szczegółową diagnostykę obrazową między innymi: przysadki mózgowej, zatok, kręgosłupa, twarzoczaszki, stawu biodrowego, jamy brzusznej, dróg żółciowych jak i również prostaty. Można również wykonać MR całego ciała. Profesjonalną diagnostykę można wykonać w placówce REX MEDICA. Szczegółowe informacje dostępne są pod następującym adresem: https://www.rexmedica.pl/

Rezonans magnetyczny - nieinwazyjny i bezpieczny dla pacjenta

Kiedy niezbędne jest wykonanie USG tarczycy? Jak się przygotować do badania?

Warto pamiętać, że wyżej wymienione badanie jest niezwykle precyzyjne, bezpieczne i co ważne, nieinwazyjne. Dzięki MR można wykryć guzy nowotworowe nawet we wczesnej fazie rozwoju. Z tego też powodu przy wszelkiego rodzaju bólach nieznanego pochodzenia, chorobach niedokrwiennych serca oraz stanach zapalnych warto pamiętać o regularnej diagnostyce, która często może uratować czyjeś życie. Po około 7 dniach od przeprowadzonego badania, pacjent może otrzymać wynik wraz z płytą i szczegółowym opisem. Wyżej wymieniona diagnostyka obrazowa polecana jest osobom, które chcą zweryfikować swój stan zdrowia.

Rezonans magnetyczny, z pomocą którego można zdiagnozować przyczynę choroby

Po przeprowadzonym badaniu i otrzymaniu szczegółowych wyników, pacjent może umówić się na konsultację ze specjalistą. Wykwalifikowany i przede wszystkim doświadczony lekarz na podstawie diagnostyki obrazowej, wskaże przyczynę choroby i zaproponuje ewentualne leczenie. Warto pamiętać o tym, że MR jest wykonywany w odpowiednio przygotowanym gabinecie, przez doświadczony personel. Każdorazowo, zachowywane są wszelkie procedury bezpieczeństwa i jest przestrzegany reżim sanitarny. Po każdym pacjencie, aparatura jest dokładnie dezynfekowana specjalistycznymi preparatami. Dzięki temu, pacjent udając się na badanie może być pewien, że diagnostyka będzie przeprowadzona w odpowiednich warunkach.

Ostatnie artykuły:


fot. gov.plfot. Intrum« Lipiec 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031