KE: Nie łączymy spraw firmy Google

02-09-2011, 20:30

Rzekome nadużywanie pozycji dominującej oraz przejęcie Motoroli Mobility to dwie różne sprawy, które łączy jedynie firma Google. Komisja Europejska poinformowała o swoim stanowisku, a Acer o wątpliwościach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ogłoszone 15 sierpnia przejęcie Motoroli Mobility przez Google'a będzie przedmiotem odpowiednich postępowań przed regulatorami rynków. Celem tego zabiegu będzie stwierdzenie, czy transakcja ta nie będzie miała negatywnego wpływu na poziom konkurencji, a tym samym na ceny czy innowacyjność. Akwizycji przyglądać się będzie także Komisja Europejska. W jej imieniu w tej sprawie wypowiedział się wczoraj Joaquin Almunia, unijny komisarz ds. konkurencji.

>> Czytaj także: Google kupuje Motorolę Mobility

Sonda
Google ograniczy dostęp do Androida
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Odniósł się on do trwającego już postępowania względem firmy Google, prowadzonego od listopada zeszłego roku. Wyjaśniana jest kwestia rzekomego nadużywania pozycji dominującej na rynku wyszukiwarek. Almunia powiedział, że Komisja nie będzie łączyła tych dwóch postępowań. Sprawa dotyczyć będzie co prawda tej samej firmy, jednak jej przedmiot będzie już zupełnie inny. Komisarz zapewnił, że oddzielne będą nie tylko procedury, ale także prowadzące sprawy zespoły urzędników - podaje agencja Reuters.

Głos w sprawie przejęcia zabrał także jeden z wysoko postawionych pracowników firmy Acer. Jego zdaniem najwięcej na nim zyska Microsoft razem z systemem operacyjnym Windows Phone 7. Podziela on obawy Nokii, że Google stanie się konkurentem dla części swoich klientów, na co oni zapewne nie będą spokojnie patrzeć. Na Androidzie zbudowana została pozycja takich firm, jak HTC czy Samsung Electronics. Oprócz nich z systemu tego korzysta 36 innych firm.

Trzymanie się kurczowo tej platformy w sytuacji sporej niepewności co do jej przyszłego rozwoju oraz dostępności byłoby działaniem nierozsądnym. Siłą rzeczy wzrośnie zainteresowanie innymi systemami operacyjnymi. Pytanie tylko, czy faktycznie one zyskają.

>> Czytaj także: Android: Microsoft zyska, a Azja się odwróci?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.