Kazuo Hirai obejmie stanowisko dyrektora generalnego Sony

01-02-2012, 16:12

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami analityków, Howarda Stringera zastąpi na stanowisku dyrektora generalnego Kazuo Hirai - poinformowało Sony. Nowy CEO będzie sobie musiał poradzić z restrukturyzacją pogrążonego w kryzysie oddziału telewizyjnego firmy.

Stringer pozostanie prezesem Sony do czerwca, po czym obejmie stanowisko prezesa rady nadzorczej - poinformowała w rozmowie z agencją Reuters przedstawicielka japońskiej korporacji.

Czytaj także: Sytuacja Nintendo cały czas się pogarsza

W ubiegłym roku japońskie firmy miały wyjątkowego pecha. Na eksport niekorzystnie wpływał silny jen, a istotne problemy sprawiły również kataklizmy naturalne, w tym trzęsienie ziemi w Japonii czy powódź w Tajlandii. Akcjonariusze Sony nie uznali jednak tego za wystarczające wytłumaczenie trudnej pozycji firmy.

Wiele osób zauważa, że japoński producent od dawna nie zaprezentował produktu, który stałby się hitem na miarę walkmana czy konsoli PlayStation. Zadanie to, choć niełatwe, udało się w ostatnim roku m.in. Samsungowi (seria Galaxy) czy firmie Apple, która ku zaskoczeniu analityków prezentuje niesamowite wyniki finansowe.

70-letni Stringer nie poradził sobie z restrukturyzacją oddziału produkującego telewizory w Sony. Choć biznes ten jest słabo dochodowy nawet dla liderów rynku, w przypadku japońskiej korporacji przyniósł w ostatnim roku fiskalnym około 2,3 miliarda dolarów straty. Sony zapowiadało niedawno, że swoją pozycję chce odbudować dzięki grom.

Czytaj także: Anonymous zaatakują Sony za wsparcie dla SOPA?


Źródło: Sony, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031