Karty przedpłacone w BRE Banku

21-04-2011, 23:15

BRE Bank we współpracy z MasterCard wprowadza karty przedpłacone: jedną do użytku jednorazowego i drugą do wielokrotnego użytku z możliwością płacenia „w locie”.

Karta przedpłacona, nazywana też pieniądzem elektronicznym, wydawana jest na okaziciela, który nie musi jednak posiadać rachunku w danym banku. Tego typu karty najczęściej wykorzystywane są w programach lojalnościowych lub jako bony. Dla firm ma to być możliwość zmniejszenia kosztów.

>> Czytaj też: Sympatycy WikiLeaks zaatakowali stronę internetową MasterCard

Sonda
Korzystałeś kiedykolwiek z karty przedpłaconej?
  • tak
  • nie
  • nie wiem co to jest
wyniki  komentarze

BRE Bank nie jest pierwszym w Polsce, który wprowadza karty przedpłacone. Już w 2009 roku na targach Poznań Game Arena zadebiutowała karta przedpłacona Visa payWave. MasterCard Money i zbliżeniowa MasterCard eMoney Paypass pozwalają na jednorazową transakcję do 150 euro. Pierwsza z nich działa do wyczerpania środków, a drugą można doładować i korzystać z niej wielokrotnie.

Jedna z pierwszych kart przedpłaconych Visa w Polsce
fot. - Jedna z pierwszych kart przedpłaconych Visa w Polsce
- Każdy z użytkowników może zarządzać pakietem posiadanych kart, takich jak karty płatnicze, przedpłacone, pieniądz elektroniczny, za pośrednictwem modułu iBRE Cards funkcjonującym na platformie bankowości internetowej iBRE – tłumaczy Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku.

>> Czytaj też: Era, Inteligo i MasterCard testują mobilne płatności

Druga z kart może być oferowana podczas dużych imprez kulturalnych czy sportowych. Może pełnić funkcję karty miejskiej, karty kibica, legitymacji szkolnej czy studenckiej. Może być również prezentem pozwalającym na wydanie środków zgodnie z wolą obdarowanego. Co istotne, taką kartą można płacić także za zakupy w internecie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031