Karmienie niemowląt po 6 miesiącu życia: sprawdź, jakie smoczki do butelek wybrać

05-07-2021, 11:22

Butelka choć ważna, nie jest najważniejsza. Zwróć uwagę na smoczki do butelek. Należy o nie odpowiednio dbać, uważać, aby nie powstały żadne pęknięcia, ale także regularnie wymieniać. Dieta dziecka zmienia się wraz z wiekiem, ale co ze smoczkami? Czy istnieją uniwersalne smoczki, czy konieczna jest ich wymiana na inne modele?

Kiedy zmienić smoczek do butelki na większy?

Musisz pamiętać, że istotne jest nie tylko to, co dziecko je, ale ile ma lat, tygodni czy miesięcy. Według specjalistów rozmiar smoczka powinien być dopasowany do wieku malucha. Jeśli nie wiesz, kiedy zmienić smoczek do butelki na większy, zerknij na to, co sugeruje producent. Taką informację będziesz miała "podaną na tacy" podczas zakupów w sieci. Dla przykładu, kupując smoczki do butelek w BabyBoom, wystarczy, że zerkniesz do opisu i dowiesz się, dla jakiego wieku dziecka jest odpowiedni. 

Oczywiście dane czy zalecenia producentów to nie sztywna reguła, której musisz się trzymać. Smoczek to niewielki wydatek. Jeśli nie podpasuje twojemu brzdącowi teraz, nie ma powodów do obaw. Może okazać się, że za miesiąc czy dwa będzie dla niego idealny. O ile za mały smoczek to po prostu lekki dyskomfort, tak za duży może powodować odruchy wymiotne, wymuszać złą technikę ssania czy nawet utrudniać oddychanie.

Jaki smoczek do butelki dla noworodka?

Dziecko jest noworodkiem od urodzenia, aż do około 28 dnia życia.  Na ten czas konieczne jest zakupienie smoczka, który będzie okrągły i szerokoodpływowy. Przyjmij sobie za cel znalezienie takiego smoczka do butelki, który do złudzenia będzie przypominał kobiecą brodawkę. Istotny jest kształt oraz materiał, z którego smoczek został wykonany, ponieważ należy dążyć do tego, by nie zaburzyć naturalnego odruchu ssania. Sprawdź, czy smoczek nie zawiera szkodliwego Bisfenolu A. Zdecyduj się na bezpieczny smoczek silikonowy bądź kauczukowy.

Karmienie niemowląt po 6 miesiącu życia: sprawdź, jakie smoczki do butelek wybrać

Butelka antykolkowa Medical Lovi 150 ml

Jaki smoczek do butelki dla rocznego dziecka?

Dieta starszego dziecka składa się z produktów zbożowych, warzyw i owoców w większych kawałkach. Jeśli twoje dziecko skończyło 1. rok życia, to czas na odstawienie smoczka do butelki i przejście o „poziom” wyżej. Podawanie dziecku do 2. czy nawet 3. roku życia butelki, według ekspertów, jest bardzo szkodliwe i skończyć się może nie tylko próchnicą, ale i wadą zgryzu. Zamiast tego lepiej zakupić specjalny kubek np. ze słomką. Pokarmy uzupełniające podaje się po prostu łyżeczką. Smoczki do butelek pozostawmy dla maluszków.

Jaka butelka i smoczek do kaszki?

Kaszka w diecie dziecka może spokojnie być podawana już w 5. lub 6. miesiącu życia. Jeśli karmisz piersią, poczekaj do pełnego 6. miesiąca, a jeśli mlekiem modyfikowanym, śmiało podawaj od 5. miesiąca. Szukając odpowiedniego smoczka dla dziecka, które je już kaszki, zwróć uwagę na przepływ. Mleko ma zupełnie inną konsystencję niż kaszka czy zupa, zatem smoczek powinien umożliwiać podawanie gęstych pokarmów. W tej dziedzinie królują smoczki do butelek do marki Philips Avent Natural. Nie tylko przypominają one pierś matki, ale i wyposażone zostały w podwójny zawór antykolkowy.

Smoczki do butelek są ogólnodostępne, a wybór jest naprawdę szeroki. Wiele mam ma problem z wyborem tego odpowiedniego, co oczywiście całkowicie rozumiemy. Podczas zakupów zwróć jednak uwagę na to, aby smoczek był kompatybilny z twoją butelką. Możesz zdecydować się na cały zestaw, w którym poza samą butelką, znajdziesz także wymienne końcówki, dodatkowe smoczki i akcesoria do czyszczenia. Dzięki temu cały proces karmienia będzie znacznie prostszy.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag smoczektag noworodkitag nolstag nolhtag butelka do karmienia


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.