Kamery obrotowe – skuteczny monitoring przez całą dobę

27-05-2019, 11:30

Monitoring pełni funkcję ochronną, odstraszającą i dowodową. Na montaż kamer decyduje się coraz większa liczba osób ze względu na zwiększone poczucie bezpieczeństwa lub możliwość kontroli osób starszych czy dzieci. Do ochrony domów, sklepów, a nawet lotnisk zaleca się w szczególności kamery obrotowe o zwiększonym zakresie obserwacji obszaru.

kamera obrotowa

Kamera obrotowa – skuteczna ochrona każdego obiektu

Kamery obrotowe służą do monitoringu obszaru wokół domu, biura, firmy, sklepu, a nawet lotniska, przejść granicznych i obiektów wojskowych. Umożliwiają obserwację nie tylko w dzień, ale również w nocy, nawet przy najbardziej niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dobre kamery obrotowe posiadają duży zakres obserwacji, umożliwiają kilkudziesięciokrotne powiększanie obrazu i rejestrację najdrobniejszych szczegółów. Jedną z renomowanych firm oferujących kamery obrotowe jest marka hikvision. W jej ofercie dostępne są kamery o różnej wartości megapikseli oraz innym przybliżeniu, kamery z możliwością rozpoznawania twarzy oraz takie, które mogą pracować przy niskich temperaturach.

Zalety montażu kamer obrotowych

Nowoczesne kamery obrotowe posiadają szereg możliwości i dodatków, które usprawniają ich pracę i sprawiają, że bezpieczeństwo chronionych obiektów jest jeszcze większe. Kamery Hikvision umożliwiają obrót, zbliżenie oraz uchył obrazu, ale też obserwację w warunkach nocnych lub w przypadku słabego oświetlenia. Co więcej, kamery obrotowe powyższej marki posiadają funkcję defog, która redukuje obecność mgły i umożliwia obserwację nawet w najgorszych warunkach pogodowych. Kamery obrotowe z włączoną funkcją Wide Dynamic Range uwidaczniają na obrazie niedoświetlone elementy. Dzięki temu użytkownik ma możliwość kontroli miejsca pomimo prześwietleń i dużego kontrastu. WDR to przydatny dodatek każdej kamery, który gwarantuje widoczność przede wszystkim w pobliżu okien i wejść do budynków. Z kolei Auto-Tracking pozwala automatycznie śledzić obiekty lub postaci, wykonując przy tym zbliżenia.

Kamera obrotowa dostosowana do użytkownika

Pracę kamery obrotowej można zautomatyzować, dzięki czemu sprzęt zostanie dostosowany do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zapisania w pamięci różnych tras i kombinacji oraz ustawienia konkretnego rejonu obserwacji z dużym zbliżeniem. Poza tym monitorowany obiekt można obserwować z dowolnego urządzenia, czyli również smartfonu z systemem iOS, Windows lub Android. Możliwe jest zarówno oglądanie obrazu w czasie rzeczywistym, jak i obserwacja nagrań i sterowanie kamerą.

Monitoring obrotowy z tak licznymi funkcjami zapewnia użytkownikom duże bezpieczeństwo i ochronę przed nieszczęśliwymi wypadkami. Obrotowe głowice zwiększają możliwość obserwacji zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej części danego obiektu. Co więcej, kamery obrotowe marki Hikvision są odporne nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale również ataki wandalizmu, dlatego znajdują zastosowanie w tak zróżnicowanych miejscach.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag kamery obrotowetag hikvision
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: