Już czas na wakacje 2020

17-12-2019, 06:15

Kto pracuje, ten musi odpocząć, zmienić otoczenie, „zresetować się” i spędzić czas z bliskimi. Czas  to  najcenniejszy  dar, jaki możemy ofiarować innym, dlatego wakacyjny wypoczynek należy przygotować starannie.

wakacje 2020

Zbliża się weekend majowy oraz wakacje 2020, więc warto już teraz zaplanować wypoczynek. Jakie kryteria i działania  są ważne przy wyborze oferty wakacyjnej? Co należy wziąć pod uwagę przy organizacji wakacyjnego  wyjazdu, żeby spełnić słoneczne marzenia? Oto kilka cennych wskazówek:

Oferty first minute, czyli kupowane na długo przed planowaną podróżą w korzystnej cenie. Zdarza się, że obniżki wnoszą nawet 40%. Zaliczka w wysokości  ok. 30% płatna jest w dniu zawarcia umowy, a dopłata następuje na 30 dni przed realizacją  imprezy.

Era last minute minęła bezpowrotnie i nie wierzcie w to, że na kilka dni przed planowanym terminem urlopu znajdziecie super oferty. Otóż  w dobie Internetu w większość organizatorów  rezerwuje  on line  przeloty  i  hotele w aktualnie najniższych cenach, a następnie pakietuje je w jedną ofertę. Dlatego  im bliżej wylotu, tym wyższa  cena. Jeżeli nie dokonamy rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, to mamy jeszcze czas na  ok. 3-4 tygodnie przed planowaną podróżą.

Wakacje najbezpieczniej jest rezerwować za pośrednictwem  wiarygodnego biura  podróży.  W Polsce od kilkunastu  działają biura turystyczne,   sprzedające   wczasy niemieckich organizatorów. Warto sprawdzić ich bardzo różnorodne  oferty, bo  oferują bardzo wysoką jakość w dobrej cenie. Polecamy  prostą wyszukiwarkę www.wakacjeamigos.pl. Po podaniu kryteriów szybko wyszukujemy ofertę dopasowaną do naszych potrzeb.

wakacje

Wybierając cel wakacyjnego wypoczynku powinno się wziąć po uwagę:

 • Budżet, od którego zależy miejsce wypoczynku, rodzaj wyżywienia, długość pobytu oraz standard zakwaterowania.
 • Koniecznie należy zapoznać się z komunikatami MSZ ze względów bezpieczeństwa.
 • Na terenie Unii Europejskiej możemy poruszać się na podstawie ważnych dowodów osobistych, ale we wszystkich pozostałych krajach  wymagane jest posiadanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty powrotu,
 • Wybierając się poza teren UE koniecznie należy zapoznać się z obowiązkiem wizowym, wizy są w większości dodatkowo płatne.
 • W wielu krajach w hotelach płatna jest obowiązkowa taksa klimatyczna.
 • Należy ustalić, jaki bagaż rejestrowany przysługuje podróżnemu. Zazwyczaj dzieciom do 2 roku życia, lecącym na kolanach rodziców nie przysługuje bagaż do luku, ale  bezpłatnie można zabrać wózek.
 • Należy sprawdzić, czy  podczas lotu jest bezpłatny catering. Jeżeli nie, to suche produkty spożywcze (kanapki, słodycze, owoce) można wziąć ze sobą, natomiast napoje można kupić dopiero w strefie wolnocłowej. Zawsze napoje i przekąski można kupić na pokładzie samolotu.
 • Należy dokładnie zapoznać się  oferowanym ubezpieczeniem turystycznym i jego wysokością. Podstawowe  ubezpieczenie  obejmuje wyłącznie nagłe zachorowania, nie obejmuje  chorób przewlekłych.
 •  Zawsze sprawdzajmy opinie o hotelu na forach internetowych. Im więcej opinii, tym ogólna ocena jest bardziej wiarygodna.
 • Pamiętaj o godzinach trwania doby hotelowej, która rozpoczyna się między 13.00 – 15.00, a kończy 10.00 – 12.00.
 • Zasięgnij informacji, co dokładnie obejmuje wybrana formuła żywieniowa, czy w cenę wliczone są napoje.
 • W większości krajów  europejskich  formuła all inclusive obowiązuje tylko na terenie hotelu. Na publicznej plaży wszystko jest dodatkowo płatne.
 • Czasami warto zarezerwować hotel z HP (2 posiłki, napoje dodatkowo płatne) i zrobić zakupy w miejscowym markecie (np. w Hiszpanii czy Grecji ceny są porównywalne do cen nad Bałtykiem). Skorzystanie z lokalnych knajpek, barów i restauracji nie koniecznie musi oznaczać wyższe  koszty, a pozwala na poznanie kuchni regionalnej.Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wakacje 2020
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: