Jedna centrala telefoniczna – wiele możliwości

17-01-2020, 18:24

Nawet niewielka firma może posiadać własną centrale telefoniczną. Nie jest to wysoki koszt, a korzyści z funkcjonowania mogą być bardzo duże. Sama instalacja i obsługa centrali nie wymaga szczególnej wiedzy. Instalując w firmie centralę telefoniczną zyskujemy wiele funkcji, które mogą się przydać w zarządzaniu firmą, komunikacją wewnętrzna i zewnętrzną. To doskonałe rozwiązanie w każdej firmie, w której funkcjonuje sekretariat.

Funkcjonalności centrali telefonicznej

Poza podstawową funkcja jaką pełni centrala telefoniczna zapewnia ona również wiele dodatkowych funkcji jak chociażby nagrywanie rozmów, statystyki i raporty rozmów, jak też melodie oczekiwania, system zapowiedzi głosowych, itp. Im bardziej zaawansowana centrala telefoniczna tym możliwości więcej. W urządzeniach podstawowych połączyć można zwykle od kilku do kilkunastu linii analogowych czy w systemie VoiP, a ponadto centralka może pełnić funkcję faksu, dysku sieciowego itp. W niektórych urządzeniach możliwe jest tez przekierowywanie połączeń głosowych na telefony komórkowe i przeciwnie. Jeden numer telefonu dla firmy posiadającej regionalne filie na terenie całej Polski? Nie ma problemu.

Zalety centrali

Zaletą centrali telefonicznej jest usprawnienie komunikacji wewnętrznej jak i zewnętrznej. Poza tym firma obsługiwana przez centralę uchodzi za bardziej profesjonalną, poważną. Ma to znaczenie zwłaszcza dla firm handlowych i usługowych. Centrala telefoniczna przyspiesza obsługę klienta i poprawia jakość komunikacji. Co więcej umożliwia kolejkowanie połączeń, prezentacje wiadomości głosowych, komunikatów jak też transfer połączeń pomiędzy użytkownikami sieci.

Niezależnie od wielkości firmy centralki telefoniczne znajdą swoje zastosowanie:

  • w dużej lub średniej firmie przede wszystkim usprawniają przepływ informacji, zmniejszają koszty i odciążą pracowników - w przypadku firm dużych spotkać się można jednak z outsourcingiem takich usług jak obsługa posprzedażowa i call center,
  • w małej firmie poprawiają komunikację z klientami, polepszają wizerunek (tu warto skupić uwagę na poprawnie skonstruowanych zapowiedziach telefonicznych i strukturze IVR).

Centrale dysponują możliwością konfiguracji skrojonej na potrzeby przedsiębiorstwa. Do tego mogą być doskonałą wizytówką i poprawiać wizerunek firmy. Zapowiedzi telefoniczne w centralce to jeden z tych aspektów. Nagrania można zlecić profesjonalnemu lektorowi lub nagrać samodzielnie. Na stronie https://lektorski.pl/zapowiedzi-ivr/ posłuchać można przykładowych zapowiedzi telefonicznych. Odpowiednio skrojone powitanie i IVR może przyczynić się do szybkiego i skutecznego kontaktu klient-firma i przez to do zwiększenia zaufania i wiarygodności. To są wartości bardzo cenne. Klient sprawnie obsłużony wróci chętniej. Wie, że jest słuchany, a jego problemy są ważne.

Cele statystyczne

Centrala telefoniczna umożliwia dokładne raportowanie rozmów wraz z opcją ich nagrywania. Prowadzenie statystyk jest ważne dla analizy sprzedaży i obsługi klienta z założeniem poprawy jakości pracy w całej firmie. Dzięki raportom centralki telefonicznej można wyciągnąć wnioski na przyszłość jak chociażby w postaci długości połączeń, częstotliwości połączeń wychodzących, przychodzących, odrzuceń połączeń, prób kontaktu, czy nawet jakości telefonicznej obsługi klienta.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag centrala telefoniczna
To warto przeczytać
fot. Polyfot. Kaspersky


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: