Jastrzębia Góra

18-07-2017, 06:50

Jastrzębia Góra to małe miasteczko na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, administracyjnie należące do Władysławowa. Położone jest na wybrzeżu Pomorza w granicach szerokiej, piaszczystej plaży. Jest to najdalej wysunięta na północ część Polski i przez wielu uważana za najpiękniejszą część polskiego wybrzeża.

Ośrodek sam w sobie nie jest duży, więc można łatwo chodzić pieszo lub wypożyczyć rower. W mieście jest wiele przystanków autobusowych, które obsługują większe miasta Władysławowo i Puck wraz z Półwyspem Helskim. Jeśli masz zamiar poruszać się samochodem, miej na uwadze, że główna droga w Jastrzębiej Górze jest brukowana i dość wąska.

Ośrodek ten oferuje doskonałe piaszczyste plaże, na które można dotrzeć po krótkim spacerze od strony lasu. Dostęp do plaży jest bardzo stromy w niektórych miejscach i może nie być odpowiednie dla osób niepełnosprawnych. Jedyne wejście na plażę, również stromą, ale dostępną dla rodzin z dziećmi w wózkach lub wózkach inwalidzkich, położone jest na końcu Drogi Rybackiej. Spacer wzdłuż plaży jest koniecznością - nawet wcześnie rano i późnym wieczorem.

ośrodek Jastrzębia Góra

Opalanie się i pływanie w morzu to największa atrakcja plaż Jastrzębia Góra. Oczywiście zależy to od pogody, co może być wyjątkowo pogodne (ciepło i słonecznie przez długie tygodnie) lub wręcz przeciwnie (deszcz non stop przez kilka dni). Widzisz, że wiele osób jedzie na plaże, nawet jeśli jest pochmurnie i deszczowo? To typowe dla polskiego morza. Nie wahaj się spróbować kąpieli w morzu.

Podczas podróży do miasta Hel (miasto, które dosłownie jest otoczone morzem), warto posługiwać się pociągiem. W ostatnich latach otwarto dwie nowe linie kolejowe odjeżdżające na Hel co 60-90 minut. Podróż trwa około 20 minut. Unikaj długodystansowych pociągów przybywających z miast całej Polski, mogą być naprawdę zatłoczone, w przeciwnym wypadku możesz wziąć udział w przygodzie podróży ściskającej między ludźmi, ich plecakami i rowerami

Bądź przygotowany na stanie w długiej kolejce podczas podróży do Władysławowa. Możesz również skorzystać z alternatywnej drogi prowadzącej do Władysławowa przez wioski Tupadły, Mieroszyno, Strzelno, Łebcz, ta pomoże zaoszczędzić czas i nerwy, a także zobaczyć piękne widoki wsi Pomorza.

Odwiedź Oceanarium i starą latarnię morską w Rozewie (tuż za miastem), która jest otwarta dla zwiedzających. Gdy już tam będziesz nie przegap Lisiego Jaru - dużego, naturalnego wąwozu o wyjątkowym pięknie, który zabierze Cię bezpośrednio na wybrzeże morskie.

W mieście jest niewiele sklepów, ale wiele stoisk sprzedających pamiątki, odzież i sprzęt plażowy.

Jeśli szukasz najlepszego pensjonatu w Jastrzębiej Górze - odwiedź nas!

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.