Jakie są zalety garaży stalowych?

22-08-2019, 08:12

Stalowe garaże cieszą się popularnością i sporym zainteresowaniem. Są ekonomiczną i funkcjonalną alternatywą dla murowanych propozycji, a dzięki zaawansowanej konstrukcji stalowej potrafią sprostać każdym oczekiwaniom. Jakie zatem są ich największe zalety?

projektowanie konstrukcji stalowych

Ekonomiczne rozwiązanie

Jedną z najczęściej wskazywanych zalet garażu wykonanego ze stali jest znacznie niższy koszt, niż podobnej wielkości murowanego budynku. Nieporównywalnie niższe ceny potrzebnych materiałów budowlanych, a także mniejsza ilość pracy, za którą należy zapłacić fachowcom od instalacji pozwala wiele zaoszczędzić. Do tego łatwość demontażu zapewnia mobilność garażu, a więc w razie ewentualnej przeprowadzki można zabrać go ze sobą. Dzięki temu uniknie się dodatkowych kosztów związanych z zakupem i instalacją kolejnego garażu w nowym miejscu.

Projektowanie konstrukcji stalowych - czyli garaż na miarę

Przy niewielkim budżecie poza niską ceną kluczowe jest również projektowanie konstrukcji stalowych zgodnie oczekiwaniami klientów. Wybór materiałów, konstrukcji i dodatkowych elementów jest niemal nieograniczony. Firmy oferują dachy jedno i dwuspadowe, płyty blaszane zabezpieczane mogą być jednostronnie lub dwustronnie. Podobnie bramy mogą być otwierane na różne sposoby w zależności od wymagań klienta. To również często jedyna alternatywa w miejscu, gdzie nie ma fizycznej możliwości postawienia tradycyjnego garażu, z racji na dużo mniejsze wymiary i łatwość dopasowania konstrukcji.

Łatwość montażu

Niewątpliwą zaletą blaszanych garaży jest prosty, szybki i nieskomplikowany montaż. Dzięki możliwości postawienia konstrukcji na dowolnym, utwardzonym podłożu, jak również na fundamentach, garaże blaszane mogą stanowić godne następstwo wyburzonego garażu murowanego. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie, lub planujących przeprowadzkę w dłuższej perspektywie.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że garaż blaszany jest konstrukcją funkcjonalną przez cały rok, łącznie z zimą. Doświadczone firmy umożliwiają ocieplenie konstrukcji umieszczając pomiędzy dwoma arkuszami blachy wypełnienie styropianowe, wykorzystując wełnę mineralną lub płytę poliuretanową. Przy wyborze wykonawcy warto jednak zwrócić uwagę, aby wykonywane przez niego projektowanie konstrukcji stalowych w postaci garaży oraz kompetencje pracowników zajmujących się montażem stały na jak najwyższym poziomie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: