Jaki termos turystyczny wybrać? Ogrzej się w podróży!

08-11-2021, 08:40

Zmarzniętą dłonią odkręcasz korek. Z wnętrza naczynia bucha para. I zapach, który dobrze znasz. Zapach mocnej, czarnej kawy. Już za chwilę, gdy weźmiesz pierwszy łyk, po Twoim ciele rozleje się ożywcze ciepło, zmęczenie ustąpi, a ręce, teraz oplatające kubek czerwonymi palcami, przestaną drżeć. Od razu spojrzysz na wszystko jakoś tak pogodniej. Tych kilka dzielących Cię od schroniska kilometrów przestanie jawić się jako nieludzka katorga i na powrót stanie się przyjemnym spacerem. A wszystko przez termos turystyczny – nieocenionego towarzysza każdej wyprawy.

Termosy podróżne – zasada działania

W tym artykule rzucimy okiem na profesjonalne termosy turystyczne, które zawsze warto mieć w plecaku. Nim omówimy konkretne modele, wyjaśnijmy sobie pokrótce, jak termosy podróżne „działają”. Ot tak, w ramach ciekawostki.

Termosy utrzymują temperaturę wlanego do nich płynu, gdyż izolują go od otoczenia. Izolatorem jest próżnia techniczna, którą wytwarza się wypompowując powietrze spomiędzy podwójnych ścianek pojemnika. Dodatkowo powierzchnia termosów pokryta jest substancją odbijającą promienie słoneczne. Ogranicza to wymianę ciepła na skutek promieniowania. Ponadto każdy długo trzymający ciepło termos powinien mieć dobrze zaprojektowany korek. Tu kluczowa jest jakość uszczelek i spasowanie elementów.

Jaki termos górski kupić?

Oto kilka sprawdzonych termosów znajdujących się w ofercie sklepu combat.pl. W góry (i nie tylko) nadadzą się świetnie:

 

Esbit Vacuum Flask (0.75 litra)

Produkt renomowanej marki Esbit. Wykonany ze stali nierdzewnej, zamknięcie wyposażono w grubą uszczelkę. Bardzo dobrze „zaizolowany”. Co ciekawe, w zestawie otrzymamy dwa zamknięcia: klasyczne, zakręcane oraz automatyczne (wyposażone w przycisk). Nakrętka może, rzecz jasna, stać się kubeczkiem.

termos combat.pl

Thermos King Beverage Bottle (0,47 litra)  

Niewielki, poręczny termosik, wyprodukowany przez znaną firmę Thermos. I tu mamy stal nierdzewną, wysoką jakość materiału i dobre wykonanie elementów. Producent twierdzi, że trzymany w nim płyn zachowa temperaturę przez 18 godzin. Zamknięcie jest szczelne, z nakrętki można pić. Termos wyposażono w uchwyt ułatwiający nalewanie.

termos combat.pl

Thermos Moutain FFB (litr) 

Thermos słynie z tego, że robi naprawdę dobre termosy podróżne. Ten model tylko to potwierdza. Prosty i funkcjonalny Mountain FFB o prostej, klasycznej bryle wykonano ze stali nierdzewnej dodatkowo pokrytej termaxem – tworzywem dodatkowo izolującym oraz zabezpieczającym przed oparzeniem. Ten termos utrzyma temperaturę przez 24 godziny. Zaopatrzono go w ciekawe zamknięcie – płaski korek, który dzięki specjalnemu przyciskowi można łatwo i wygodnie otworzyć.

termos combat.pl

Stanley Adventure (litr) 

I znów znana marka. Producent chwali się, że termos trzyma temperaturę 20 godzin, a wsadzony do niego lód nie roztopi się przez trzy dni. Korek jest dobrze uszczelniony, a nakrętka ściśle przywiera do „korpusu”. Adventure można więc bez obaw przenosić w plecaku lub torbie. Tworzywo, z którego wykonano korek nie zawiera szkodliwego Bisfenolu-A.

termos combat.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag termos turystycznytag termostag nolstag AWPtag AfrvrWP
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.