Jaki sprzęt do paintballa jest niezbędny?

02-07-2020, 07:10

Korzystanie z rozrywki, jaką zapewnia paintball jest coraz bardziej popularne. Jednak do uprawiania paintballa niezbędne jest dysponowanie odpowiednim sprzętem. Osoby rozpoczynające przygodę z paintballem powinny posiadać przynajmniej podstawowe wyposażenie.

Co jest niezbędne?

Osoby początkujące w paintballu powinny zdecydować się na pozyskanie takich elementów wyposażenia jak:

  • maska,
  • marker,
  • magazynek,
  • zasilanie,
  • kulki do paintballa,
  • pas do trzymania kulek,
  • baterie do magazynka i markera.

paintball

Najważniejszym elementem wyposażenia jest maska paintball. W miejscach, gdzie uprawiany jest paintball można wypożyczyć maski. Jednak decydując się na zakup maski można pozyskać znacznie lepsze wyroby. W najlepszych maskach można liczyć na podwójną szybę, która jest w stanie między innymi ograniczyć parowanie podczas uprawiania paintballa. Dodatkowo takie maski są również wykonane z najlepszym materiałów, co przekłada się na ich lekkość, wygodę użytkowania. Do uprawiania paintballa niezbędne jest wybranie również odpowiednich kulek. W tym względzie kulki do paintballa powinny być przede wszystkim odpowiednio dopasowane do pozyskanego sprzętu. Przy wybieraniu kulek warto kierować się między innymi marką producenta. Wówczas można mieć pewność, że pozyskuje się wyroby odpowiedniej jakości.

Jak markery do paintballa wybierać?

Gdy wybiera się markery trzeba brać pod uwagę, że można decydować się na różne rodzaje. Po pierwsze zdecydować można się na najdłużej stosowane pompki. Do takiego sprzętu nie trzeba kupować choćby butli. Innym rozwiązaniem są markery mechaniczne. Taki marker do paintballa opiera się na prostym mechanizmie działania. Pociągnięcie za spust zwalnia w takim markerze młotek, który uderzając w zawór uwalania porcję gazu. Ów jest odpowiedzialny za wystrzeliwanie kulki. W odróżnieniu od pompek tego typu marker nie wymaga przeładowywania. Jeśli chce się korzystać z markerów, które są szybkie oraz zapewniają płynność w działaniu warto decydować się na elektropneumatyczne elementy. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że w takich markerach konieczne jest posiadanie baterii. Dodatkowo są to wyroby, które są droższe zarówno od pompek jak też mechanicznych markerów. Jeśli chce się korzystać z markerów zasilanych z magazynków wówczas można postawić na pistolety. Takie markery mogą posiadać sprężynowych magazynek, który może dysponować dziesięcioma kulami. Przy wybieraniu markerów ważne jest między innymi określenie tego, w jaki sposób zamierza się uprawiać paintball. Najlepszym rozwiązaniem jest wstępne korzystanie ze sprzętu z wypożyczalni w miejscach, gdzie oferowane jest możliwości korzystania z pól paintballowych. Pozwala to znacznie lepiej ocenić indywidualne potrzeby, które będą wpływały na wybór odpowiednio markera. Jeżeli jednak szukałbyś znacznie bardziej profesjonalnego i zaawansowanego sprzętu do paintballa warto zajrzeć na stronę największego sklepu paintballowego w Polsce dostępnego pod adresem: https://assassins-arms.com gdzie obsługa pomoże Ci w doborze odpowiedniego sprzętu.

paintball

Jakie ubrania kupić?

Gdy chce się pozyskać ubrania do paintballa niezbędne jest branie pod uwagę przede wszystkim masek na twarz, rękawic ze wzmocnieniem gumowym. Jeśli chodzi o ubranie można decydować się na kombinezony wojskowe. Oczywiście każdy strój powinien odpowiednio chronić przed bólem. W tym względzie wybór ubrania może zależeć od indywidualnych preferencji dotyczących swobody ruchu oraz poziomu zabezpieczenia przed uderzeniami kulek. Obecnie można wybierać z coraz szerszego zakresu dostępnych ubrań do paintballa, co pozwala znacznie łatwiej znaleźć takie elementy stroju, które pozwalają zachować bezpieczeństwo przy jednoczesnym oferowaniu wygody poruszania się. W ten sposób uprawianie paintballa może być znacznie bardziej przyjemne, a jednocześnie można uzyskiwać znacznie lepsze wyniki w ramach tej gry zespołowej. Przy wybieraniu stroju warto również brać pod uwagę warunki terenowe, w których będą realizowane treningi, czy w których będzie się grało. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku butów, które powinny być wygodne, ale też dobrze chronić stopy.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag paintball
To warto przeczytaćfot. Devirefot. Fortinet
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: