Jak zwiększyć bezpieczeństwo przechowywania kryptowalut? Poznaj nasze propozycje

02-02-2021, 12:54

Wraz z rozwojem technologii i zastępowaniem tradycyjnego pieniądza innymi środkami płatniczymi, zaczęto poruszać kwestię tego czy wprowadzanie ich jest bezpieczne. Było tak z kartami płatniczymi, było tak z transakcjami mobilnymi. Dzisiaj dyskusja dotyczy kryptowalut, a im więcej są one warte, tym przyciągają bardziej uwagę oszustów. Niestety, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak chronić swój wirtualny portfel i na jakie niebezpieczeństwa są narażeni. Nie bądź jednym z nich, poznaj sposoby na lepsze zabezpieczenie swoich kryptowalut!

Jak zwiększyć bezpieczeństwo przechowywania kryptowalut

Ochrona portfela z kryptowalutami - podstawowe informacje

Tak zwany portfel wirtualny, który służy do przechowywania wykopanych lub zakupionych kryptowalut, ma wiele obliczy. Mogą to być programy, aplikacje mobilne, strony www lub fizyczne urządzenia takie jak choćby pendrive lub dysk zewnętrzny. Te ostatnie, chociaż bezpieczne, są trudne do samodzielnego stworzenia bez głębszej znajomości tematu.

Istnieje możliwość zakupienia nośników przeznaczonych już konkretnie pod ochronę bitcoinów i innych e-walut, ale jest to rozwiązanie jeszcze póki co dość drogie. Do przechowywania służą też giełdy kryptowalut, są one jednak słabo zabezpieczone i podatne na nadużycia i oszustwa. Nie jest to miejsce, w którym chciałbyś lokować swoje finanse. 

Inną opcją jest przechowywanie swoich środków na smartfonie, przy pomocy odpowiedniej aplikacji. Ochrona portfela Bitcoin czy Ethereum mobilnie, nie jest jednak łatwa i o ile Twój telefon nie wpadnie fizycznie w ręce złodzieja, ryzyko stracenia funduszy nie jest aż tak wielkie, to eksperci odradzają trzymania w ten sposób zbyt wielkich kwot. 

Większość magazynuje swoją walutę na swoim osobistym komputerze. Jest to tak zwany Hot Wallet. W jaki sposób zapewnić ochronę portfela z kryptowalutami przechowywanymi w taki sposób? Z racji istnienia na nośniku elektronicznym, są one narażone na ataki hakerów. Dlatego oprócz standardowych środków zabezpieczających dostarczanych przez twórców danego portfela, warto zainwestować w odpowiedni antywirus, który odpowiednio wcześnie wykryje i powstrzyma złośliwe oprogramowanie.

Ochrona portfela Bitcoin i Ethereum

Wybierając odpowiedni program antywirusowy dla siebie, koniecznie sprawdź czy posiada moduł, który odpowiada za ochronę portfela Bitcoin, Ethereum i innych rodzajów kryptowalut, w zależności od tego jakie kopiesz lub kupujesz. Na szczęście te potrzeby uwzględniane są przez nowoczesne antywirusy, takie jak G Data Internet Security. Zaopatrując się w takie zabezpieczenie będziesz mógł spać spokojniej. 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag kryptowalutytag Ethereumtag bitcoin
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: