Jak znaleźć tani kredyt hipoteczny?

04-01-2020, 07:56

Kredyty hipoteczne cieszą się dużą popularnością. Wiedziałeś, że w Polsce aż 75% nieruchomości jest obciążonych kredytem? Koszty kredytów w różnych bankach znacząco się między sobą różnią, a najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest porównanie ofert dostępnych na rynku. Gdzie zatem znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?

kredyty hipoteczne

Samodzielne porównanie oferty banków i wybór tej najbardziej korzystnej jest niemożliwe. Każda oferta jest przygotowywana indywidualnie, a wydanie wstępnej decyzji kredytowej trwa około 2 tygodni i wymaga dostarczenia mnóstwa dokumentów. Co więcej, każdy złożony wniosek o kredyt mieszkaniowy jest rejestrowany przez system BIK i obniża ocenę zdolności kredytowej. Paradoksalnie, starając się o przyznanie kredytu i szukając najlepszej opcji, możesz doprowadzić do sytuacji, w której twoja zdolność kredytowa spadnie, a szansa na pożyczkę przepadnie.

Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na pierwszy lepszy kredyt. Misję znalezienia najtańszego kredytu hipotecznego warto powierzyć w ręce doradcy kredytowego lub skorzystać z rankingu kredytów hipotecznych, specjalistycznych porównywarek bądź kalkulatorów kredytowych takich jak Kredyty hipoteczne Grodzisk Mazowiecki.

Załóżmy, że chcesz zaciągnąć pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych i spłacić ją w ciągu 4 lat. W którym banku znajdziesz najtańszy kredyt hipoteczny? To pytanie zadaje sobie każdy z kredytobiorców.

Co wpływa na wysokość raty kredytu hipotecznego?

Porównywarki pokażą ci tylko orientacyjną wartość raty i całkowity koszt kredytu. To, jaką ofertę finalnie przedstawi ci bank zależy od wielu czynników. Podstawową kwestią przy ustalaniu rat jest wysokość kredytu i okres, w którym zobowiązujesz się spłacić zadłużenie. Im więcej chcesz pożyczyć i im krótszy czas spłaty wybierzesz, tym wyższa będzie rata kredytu. Dokładnego wyliczenia rat możesz dokonać w specjalnych serwisach takich jak np. Kredyty hipoteczne Piaseczno.

Istotny jest również typ rat kredytu, na które się zdecydujesz. Oprocentowanie stałe jest droższe, ale stabilne i pozwala dokładnie oszacować miesięczną wysokość raty, która nie zmienia się przez cały okres kredytowania. Tańszy kredyt często wiąże się ze zmiennym oprocentowaniem. W skład raty zmiennej wchodzi marża i wskaźnik stopy referencyjnej (czynnik zmienny ustalany przez NBP). Wartość raty kredytu zależy od stopy procentowej, po której banki pożyczają sobie pieniądze. Jeśli wzrośnie, zwiększy się również twoja rata. I odwrotnie – jej spadek spowoduje obniżenie się raty kredytu hipotecznego.

Jeśli szukasz taniego kredytu, nie bez znaczenia jest także procent wkładu własnego. Im wyższy, tym łatwiej przyjdzie ci negocjować warunki umowy. Obecnie, aby otrzymać korzystny kredyt minimalny wkład własny wynosi 20%. Podjęcie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego jest najmniej atrakcyjną opcją.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag kredyty hipoteczne
To warto przeczytać

fot. Executium

fot. kalhhRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: