Jak znaleźć partnera biznesowego z Chin?

29-12-2021, 09:30

Zainteresowanie Chinami z roku na rok rośnie, nie tylko pod względem turystycznym, ale także biznesowym. Dzięki silnie rozwiniętej gałęzi gospodarczej w Chinach, istnieje wiele firm nastawionych na współpracę międzynarodową. W jaki sposób znaleźć odpowiedniego dostawcę z Chin i na co uważać szukając go?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak znaleźć partnera biznesowego z Chin?

Targi chińskie

Każdego roku w Chinach odbywają się targi chińskie, na których każdy ma możliwość znalezienia partnera handlowego. Targi zazwyczaj mają miejsce w dużych halach, dzięki czemu są w stanie pomieścić ogromną ilość wystawców. Dzięki bogatej ofercie artykułów z różnych dziedzin, każdy jest w stanie znaleźć to czego potrzebuje. Jednymi z najpopularniejszych tego typu wystaw są Targi Kantońskie, odbywające się dwa razy w roku - w sezonie jesiennym oraz wiosennym w Kantonie. Trwają około 20 dni i są podzielone na trzy fazy tematyczne. W każdej z nich znajduje się inna kategoria produktów do zaoferowania, więc warto sprawdzić, w której jest towar jaki nas interesuje i tego dnia się udać na targi. Jeżeli ktoś nie ma możliwości lotu do Chin, może skorzystać z targów online, które również pozwalają na znalezienie wystawców z wielu branży. Istnieją także strony, na których w łatwy sposób można wyszukać gdzie i kiedy odbywają się targi w Chinach.

Przed udaniem się na wystawę, warto dowiedzieć się jak wygląda kultura biznesu chińskiego, gdyż może ona w znaczącym stopniu ułatwić współpracę.

Platformy internetowe

Poprzez strony internetowe, świadczące usługi B2B czyli business-to-business, możemy szybko nawiązać współpracę z dostawcami z Chin. Jednakże trzeba pamiętać, by w tym wypadku zachować szczególną ostrożność przy wybieraniu partnera, gdyż zdarzają się przypadki oszustw lub nieistniejących biznesów. Pomimo że wiele serwisów przekonuje o weryfikacji przedsiębiorstw, które się w nich ogłaszają, należy dodatkowo sprawdzić czy na pewno wybrana firma jest taką, za jaką się podaje. Warto dokonać samodzielnej weryfikacji wiarygodności firmy. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że niektórzy sprzedawcy handlują rzeczami podrobionymi lub takimi które w rzeczywistości wyglądają zupełnie inaczej niż na zdjęciach. Dlatego też, tak ważne jest aby przeprowadzić proces kontroli jakości w fabryce firmy, z której się importuje produkty. 

Na rynku internetowym występuje dużo platform e-commerce, lecz najpopularniejszą jest Alibaba. Strona oferuje nie tylko możliwość znalezienia kontrahenta z chin, ale także z innych części świata.

Aby znaleźć idealnie dopasowanego do swoich potrzeb dostawcę z Chin, nierzadko trzeba poświęcić dużo czasu na jego szukanie. Jednakże nie warto oszczędzać na czasie, ponieważ robiąc to można się rozczarować efektem współpracy bądź paść ofiarą oszustwa.

Sprawdź też, jak dokonać odprawy celnej towaru!Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag partner biznesowytag nolstag Chinytag Amin12tag ALH
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.