Jak znaleźć dobry salon tatuażu w Katowicach?

20-06-2020, 07:05

W Katowicach nietrudno trafić na studio tatuażu. Ofert nie brakuje, także tych bardzo atrakcyjnych cenowo. Nie oznacza to jednak, że w każdym z nich da się wykonać dobry, estetyczny i trwały tatuaż. Wybierając miejsce, w którym chcemy poddać się takiemu zabiegowi, warto natomiast postawić na profesjonalizm i jakość, bo złego wyboru możemy bardzo długo żałować.

  1. Zanim zaczniesz szukać studia tatuażu...
  2. Wybieraj tatuatora, nie studio tatuażu
  3. Salon renomowany, czy rozwijający się?
  4. Jak ocenić salon tatuażu?
salon tatutażu katowice

Zanim zaczniesz szukać studia tatuażu...

Odpowiedz sobie na pytanie, co i w jakim stylu chciałbyś sobie wytatuować. Przejrzyj popularne wzory, albo spróbuj naszkicować to, co chciałbyś przenieść na ciało. Zastanów się, czy ma to być tatuaż w czerni czy kolorowy, duży czy bardzo subtelny. Te wszystkie informacje pomogą ci w wyborze dopasowanego do twoich potrzeb studia. Nie chodzi bowiem tylko o umiejętności i doświadczenie, ale o pewną wspólną estetyczną wizję. Nie każdy tatuażysta wykona taki tatuaż, jaki sobie zaprojektujesz i wymyślisz, warto więc sprawdzić, czy twój projekt ma szansę zrealizować się w konkretnym miejscu. 

Wybieraj tatuatora, nie studio tatuażu

Studio tatuażu w Katowicach takie jak https://czarnezlototattoo.pl/ bardzo dokładnie przedstawia swoich tatuażystów. Robi to przede wszystkim z myślą o klientach, którzy szukają tatuażysty specjalizującego się w określonej tematyce. Tatuaż neotradycyjny, realistyczny, surrealistyczny i blackwork bardzo się od siebie różnią. Jest także sporo tatuatorów, którzy specjalizują się np. w tatuażu kobiecym. Warto więc zajrzeć do studia, poprosić o portfolio tatuażysty, porozmawiać z nim, przy okazji część z nich można zobaczyć przy pracy. Dzięki rozmowie możesz rozwiać nurtujące cię wątpliwości. W ten sposób możesz znaleźć artystę, którego styl naprawdę ci odpowiada. Pamiętaj, to właśnie on tutaj liczy się najbardziej. Niekoniecznie kieruj się wyborami i poleceniami znajomych. Pamiętaj, że mogą mieć zupełnie inny gust i czego innego oczekiwać od tatuażysty. 

Salon renomowany, czy rozwijający się?

Salon tatuażu Katowice - takie zapytanie w Internecie da ci nieskończenie wiele wyników. Jak ocenić studio? Oczywiście nagrody, dyplomy, konkursy to wszystko ma znaczenie. Warto jednak pamiętać, że świetnym wyborem może okazać się także studio, które nie zdobyło jeszcze renomy, ale ma znakomitych tatuażystów. Dlatego tak ważna jest rozmowa i odwiedziny w salonie. Ogólna zasada jest jednak taka, że im więcej lat działa studio, im więcej szkoleń przeszli tatuatorzy, im więcej wygrali konkursów, tym większa szansa, że zrobią ci oni taki tatuaż, o jakim marzysz. Nie zmienia to jednak faktu, że w kiełkującym salonie pracować mogą tatuażyści z ogromnym doświadczeniem i sukcesami na swoim koncie.

Jak ocenić salon tatuażu?

Oczywiście każdy salon tatuażu, nie tylko ten w Katowicach, powinien wyróżniać się miłą i profesjonalną obsługą. Oczywiście świat tatuatorów i miłośników tatuażu jest wyjątkowy i rządzi się swoimi prawami, ale to nie oznacza, że masz się bać przekroczyć jego próg. Przyjazna atmosfera, bezpieczeństwo i gotowość do rozwiania wątpliwości klienta powinny być wyróżnikiem każdego takiego miejsca. 

Nie można także zapominać o higienie. W miejscu, w którym igła ma kontakt ze skórą, gdzie pojawia się krew i limfa, musi być czysto. Regularnie powinny być dezynfekowane siedzenia, podłogi, a nawet ściany i okna. Miejsca pracy powinny być owinięte folią, a tatuażyści muszą nosić rękawiczki podczas pracy. Sterylizacja narzędzi to oczywistość. To wszystko jednak w połączeniu z doświadczeniem tatuatorów przełoży się na cenę tatuażu. Nie ma się co oszukiwać - sprawdzone miejsce kosztuje. Na tatuażu jednak nie warto oszczędzać, bo można tego bardzo długo żałować. 


Następny artykuł » zamknij

Komu medale Ekstraklasy?Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag salon tatuażutag nolstag Katowice
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: