Jak zadbać o siebie po 30-stce

25-03-2019, 07:00

Uważa się, że mężczyźni mniej dbają od siebie niż kobiety. Nie chodzą tak często do lekarza, nie spędzają tak dużo czasu na pielęgnacje skóry i włosów. A jeśli już zaczynają o siebie dbać to zazwyczaj jest to spowodowane namową lub działaniem kobiety. Jednak coś zaczyna się zmieniać i mężczyźni przykładają coraz większą uwagę do swojego wyglądu. Warto nawet zwrócić uwagę na ilość kosmetyków dla mężczyzn, która na przestrzeni lat zwiększyła się, co oznacza, że zwiększyło się również zainteresowanie mężczyzn urodą i zdrowiem. U mężczyzn po trzydzieste złe nawyki mogą się uwidaczniać, więc czas się dowiedzieć, jak to zmienić - pisze twórca strony https://massextreme.pl/.

waga

Zadbaj o swoje zdrowie

To najważniejsze, a mimo to wiele osób o tym zapomina. Po skończeniu trzydziestu lat warto udać się na rutynowe badania, które wykażą stan naszego zdrowia. Kiedy ostatnio robiłeś ogóle badania krwi, czy moczu? Kiedy ostatnio byłeś u lekarza? Pewnie było to dobrych parę lat temu, więc czas najwyższy coś zmienić i bardziej zadbać o swoje zdrowie. Pierwszym krokiem jest właśnie wizyta u lekarza. Zrób to nawet jeśli czujesz się dobrze i nie zauważasz u siebie niepokojących objawów. To dobrze, ale nadal rutynowe badania po trzydzieste są bardzo ważne, więc nie można o nich zapomnieć.

Więcej się ruszaj

Jeśli do tej pory tego nie robiłeś, to czas najwyższy zacząć. To, że masz na karu trzydziestkę nie oznacza wcale, że nie możesz mieć umięśnionej sylwetki, która zachwyci kobiety. Do tej pory nie udało ci się zrobić sześciopaku, a mięśnie ramion nie są już tak widoczne, jak kilka lat temu? Mężczyźni po trzydzieste powinni wyglądać męsko i dojrzale. A nic tak nie robi wrażenia na kobietach, jak umięśniona i zadbana sylwetka. Możesz udać się na siłownię lub zacząć ćwiczyć w domu. Obie te opcje są dobre, chodzi tutaj o zwiększenie aktywności fizycznej w twoim życiu.

Dodatkowo ruch ma na celu nie tylko poprawienie twojego wyglądu, ale również ma wpływ na twoje zdrowie. Po trzydziestym roku życia wzrasta ryzyko otyłości, ponieważ metabolizm nie jest już ten samo co kilka lat wcześniej. Jeśli nie zmienisz swojego życia, to dojść może do nagromadzenia się większej ilość tkanki tłuszczowej, przez co zwiększy się masa twojego ciała. Warto również wiedzieć, że sport poprawia pracę układu odpornościowego, dzięki czemu będziesz uodporniony na różnego rodzaju infekcje. Praca układu oddechowego również się poprawia pod wpływem zwiększonej ilości wdychanego tlenu. A co najważniejsze sport korzystnie wpływ na zdrowie układu ruchu, a to ma znaczenie w ciągu kolejnych lat.

Zadbaj o swoje włosy

Wiele mężczyzn po trzydzieste zaczyna myśleć o łysieniu. Ten problem może być przerażający, zwłaszcza jeśli pojawił się już w rodzinie. Trzydziestka to jeszcze nie ten czas, ale łysienie zazwyczaj zaczyna się u mężczyzn w wieku 40-50 lat. Tak więc teraz jest najlepszy czas na zadbanie o włosy i zmniejszenie ryzyka, że nadmierne wypadanie włosów, będzie dotyczyć również ciebie. Jeśli masz łupież to warto zacząć z nim walkę, ponieważ jest on jedną z przyczyn nadmierne wypadających włosów. Warto również wybrać się do specjalisty po poradę, jak poradzić sobie z łysieniem i jak mu zapobiegać.

Wspieraj swój układ hormonalny

Zaburzenia pracy układu hormonalnego nie pojawiają się jedynie u kobiet. Mogą one występować również u mężczyzn, a ich największym problemem jest testosteron. Jest to hormon, który odpowiada za wiele obszarów w organizmie i życiu mężczyzn. Ma on wpływ na wygląd, zachowanie, samopoczucie i zdrowie. Jeśli w organizmie zmniejsza się poziom testosteronu, co może nastąpić po trzydziestym roku życia, może dojść do wielu zaburzeń. Niski poziom męskiego hormonu płciowego doprowadzić może do zmniejszenia się masy mięśniowej, zmian kondycji włosów i skóry, problemów i zaburzeń emocjonalnych, a także do zmniejszenia się sprawności seksualnej oraz problemów z erekcją.

Warto więc, by każdy mężczyzna po trzydziestym roku życia wykonał badania krwi na stężenie testosteronu.

Jeśli badania wykażą, że poziom hormonu jest prawidłowy, to nie należy się przejmować, ponieważ wszystko jest w porządku. Jeśli jednak stężenie testosteronu jest za niskie, to konieczne będzie wprowadzenie w życie zmian, które pomogą podnieść poziom testosteronu. Na początku najlepiej wprowadzić zmiany w sposobie odżywiania. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć składników takich, jak:

• Chude mięso,
• Banany,
• Orzechy,
• Niektóre ryby,
• Fasola,
• Groch,
• Ryże
• Kasze,

Ponieważ są one bogate w magnez oraz cynk, czyli pierwiastki, które wspomagają regulację pracy układu hormonalnego i wspomagają utrzymanie testosteronu na wysokim poziomie. Po trzydzieste warto ogólnie wprowadzić do codziennej diety wiele zmian. W potrawach powinno znaleźć się mniej tłuszczu i węglowodanów, a więcej białek. Warto również zmniejszyć ilość spożywanego alkoholu. Metabolizm u trzydziestolatków jest wolniejszy, więc takie zmiany są konieczne i mają za zadanie nie tylko korzystnie wpłynąć na pracę układu hormonalnego, ale również zmniejszyć prawdopodobieństwo otyłości i zawału serca.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zdrowietag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: