Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak zadbać o samochód wiosną?

07-05-2021, 07:35

Coraz cieplejsze poranki, intensywna zieleń i równie intensywny świergot ptaków oznaczają, że długo wyczekiwana wiosna w końcu nadeszła.  Może zainspirować nas ona do wykonania wszelkich odkładanych dotychczas zajęć, takich jak porządkowanie garażu. Wiosenne porządki to jednak nie tylko okazja do odświeżenia domu, ogrodu, ale również naszego auta. Jak zadbać o samochód wiosną? Co warto sprawdzić po zimie? Jakie preparaty stosować, aby zapach wewnątrz auta nie odstraszał nas od urządzania weekendowych wypadów za miasto?

Przegląd samochodu na wiosnę

Jedną z ważniejszych czynności jakie możemy wykonać we własnym zakresie jest sprawdzenie poziomu płynów eksploatacyjnych. Jeśli płyn hamulcowy czy też płyn do chłodnicy wymagają uzupełnienia, koniecznie upewnijmy się, że sięgamy po odpowiedni rodzaj płynu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości rozwieje je z pewnością instrukcja obsługi pojazdu. 

Nie zapomnijmy o nadwoziu

kosmetyki samochodowe kemetyl

Regularna konserwacja nadwozia pomoże nam zadbać o dobrą kondycję naszego auta, którą będziemy mogli cieszyć się przez długie lata. Zanim przejdziemy do innych czynności warto dokładnie umyć nasze auto, pozbyć się na dobre pozostałości błota oraz soli. Woda pod ciśnieniem umożliwi nam dokładne wyczyszczenie nadkoli. Szampon samochodowy to produkt, który możemy zastosować tuż po pierwszym spłukaniu samochodu. Idealnym wyborem będzie produkt, który oprócz usunięcia zabrudzeń i osadów zabezpieczy lakier warstwą ochronną. Warto zaopatrzyć się również w ściereczki do czyszczenia karoserii. Nie zajmują wiele miejsca, a pomogą szybko oczyścić pojazd z większych zabrudzeń, np. gdy będziemy w terenie.

Zadbajmy o nasz komfort jazdy

Dbanie o czystość wnętrza pojazdów zimą to bardzo niewdzięczne zajęcie. Z tego też pewnie względu traktowane jest mocno pobieżnie przez niejednego właściciela auta. Bez większego przekonania czyścimy dywaniki mając pełną świadomość tego, że nie upłynie wiele czasu aż ponownie zagości na nich błoto pośniegowe. Zatem gdy do wnętrza naszego auta coraz częściej zaczyna zaglądać wiosenne słońce jest to dobry moment, aby sięgnąć po kosmetyki samochodowe i gruntownie wyczyścić deskę rozdzielczą, tapicerkę, i podłogi. Wybierzmy środki, które dokładnie wyczyszczą i zabezpieczą powierzchnie kokpitu. Nie zapominajmy również o kanałach wentylacyjnych pojazdu. Pomoże nam w tym odświeżacz do klimatyzacji, który szybko i efektywnie usunie nieprzyjemne zapachy zalegające we wnętrzu kabiny oraz te wydobywające się z nawiewów. Możemy również zdecydować się na profesjonalne czyszczenie klimatyzacji, które pozwoli pozbyć się drobnoustrojów oraz zanieczyszczeń zalegających w układzie wentylacyjnym.

Jak dokonamy już przeglądu płynów, wyczyścimy nadwozie oraz zadbamy o wnętrze naszego auta wystarczy dobry płyn do spryskiwaczy i z czystymi szybami możemy śmiało wyruszać w każdą trasę.






Ostatnie artykuły:


fot. Sean Do






fot. Matryx






« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031