Jak zadbać o ochronę przeciwpożarową w branży gastronomicznej?

03-08-2020, 20:04

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to nie tylko ogromne możliwości ale i duża odpowiedzialność. Należy systematycznie wykazywać się zdolnościami organizacyjnymi i umiejętnościami przewidywania wielu niespodziewanych sytuacji. Podstawową kwestią jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa i stosownych warunków wszystkim pracownikom. W przypadku branży gastronomicznej niezwykle dużą wagę należy przyłożyć do ochrony przeciwpożarowej. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na jej temat.

Kompleksowa ochrona przeciwpożarowa 

Restauracje i inne punkty gastronomiczne są szczególnie narażone na większe i mniejsze pożary z uwagi na pracę na otwartym ogniu i wiele materiałów łatwopalnych. Niekiedy wystarczy chwila drobnej nieuwagi, by olej uległ przegrzaniu albo urządzenia zostały pozostawione bez odpowiedniego nadzoru. Z tego powodu obowiązkowe jest wdrożenie stosownej i kompleksowej ochrony przeciwpożarowej, która pomoże ustrzec się przed tragedią. Najczęściej w skład zabezpieczeń wchodzą: 

  • komplet gaśnic, 
  • alarm przeciwpożarowy, 
  • system zraszaczy, 
  • system służący do tłumienia ognia. 

Łatwo można dostrzec, że te poszczególne elementy wzajemnie się uzupełniają i ze sobą współpracują, zauważalnie podnosząc w ten sposób poziom skuteczność stosowanych rozwiązań. Na stronie https://www.promattop.pl/ można skontaktować się ze specjalistami, którzy pomogą wdrożyć skuteczne rozwiązania. 

Profesjonalizm i wysoka jakość 

Pamiętajmy o tym, by sięgać wyłącznie po zaawansowany technologicznie sprzęt pochodzący od renomowanych producentów i powierzyć jego instalację fachowcom. Zyskamy wtedy pewność, że wszystko będzie działać tak, jak powinno. Regularnie go konserwujmy i przeprowadzajmy przeglądy, które pozwolą na szybkie wychwycenie ewentualnych usterek. To znakomita inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo zatrudnianego personelu, w nienaganny stan naszego lokalu oraz recepta na uniknięcie nadprogramowych kosztów i utraty dobrej reputacji na rynku. 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag ochrona przeciwpożarowatag nolstag gastronomia
To warto przeczytaćfot. Polyfot. KasperskyRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: