Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak zacząć handlować kryptowalutami w 5 krokach

07-10-2021, 16:41

Przyjrzyjmy się, co jest potrzebne, aby zacząć handlować kryptowalutami i móc spekulować na spadkach cen.

1. Wybór odpowiedniego brokera

Aby spekulować zarówno na spadkach, jak i na wzroście ceny, musisz znaleźć odpowiedniego brokera CFD. CFD to kontrakt na rozliczenie różnicy, działa podobnie jak zakłady. Ty decydujesz, czy cena wzrośnie albo spadnie, a jeśli Twoja prognoza się sprawdzi, zarobisz, w przeciwnym razie stracisz. Jeśli handlujesz kryptowalutami CFD, nie musisz się również martwić o „przechowywanie” kryptowalut, ponieważ nie jesteś właścicielem kryptowaluty, a jedynie spekulujesz na temat ruchów cen.

Przed założeniem konta u brokera należy zapoznać się z recenzjami i doświadczeniami użytkowników z tym brokerem. Jest to bardzo ważne, ponieważ wybór odpowiedniego brokera ma duży wpływ na Twoją rentowność. Zalecamy przeczytanie Etoro opinie traderów, a także recenzji innych brokerów lub porównań brokerów na wspomnianej stronie internetowej, takich jak wspomniana już recenzja Etoro.

2. Załóż konto maklerskie dla kryptowalut

Jak zacząć handlować kryptowalutami w 5 krokach

Jeśli jeszcze nie posiadasz kryptowalut, będziesz musiał założyć konto u brokera kryptowalut. Admiral Markets, XTB i eToro należą do najlepszych brokerów kryptowalut CFD na polskim rynku. Wszystkie 3 z tych opcji oferują prosty interfejs użytkownika i szereg altcoinów do wyboru.

Załóż darmowe konto demo

Możesz również spróbować handlować na rachunku demo, unikając w ten sposób ryzyka utraty własnych pieniędzy. Z drugiej strony też nic nie zarabiasz. Ale zdecydowanie polecam wypróbowanie wersji demo przed rozpoczęciem handlu prawdziwymi pieniędzmi.

Weryfikacja tożsamości

Jeśli chcesz handlować za prawdziwe pieniądze, musisz zweryfikować swoją tożsamość u brokera. Niektóre typowe informacje, które musisz podać podczas zakładania konta na prawdziwe pieniądze, obejmują datę urodzenia, adres zamieszkania, numer telefonu i e-mail.

3. Zasil swoje konto

Po zarejestrowaniu się u brokera kryptowalut będziesz musiał połączyć swoje konto z kontem bankowym. Większość brokerów kryptowalut oferuje finansowanie bankowe za pośrednictwem kart debetowych i przelewów bankowych. Przelew bankowy jest zwykle najtańszą opcją finansowania konta.

4. Wybierz kryptowalutę, w którą chcesz zainwestować

Najbardziej aktywni handlowcy kryptowalut alokują większość swojego kapitału na Bitcoiny i Ethereum. Te kryptowaluty są bardziej przewidywalne niż mniejsze altcoiny, więc handel wskaźnikami technicznymi może być łatwiejszy.

Wielu traderów kryptowalut przeznacza część swojego kapitału na mniejsze altcoiny. Chociaż kryptowaluty o małej kapitalizacji na średnim rynku są ogólnie bardziej ryzykowne niż kryptowaluty o dużej kapitalizacji rynkowej, oferują wyższy potencjał wzrostu. Wiele małych altcoinów w ciągu kilku miesięcy wzrosło o ponad 1000%, co czyni je atrakcyjnymi inwestycjami dla inwestorów, którzy tolerują ryzyko.

5. Wybierz strategię

Do wyboru jest niezliczona ilość wskaźników handlowych, a większość traderów bierze pod uwagę kilka czynników podczas kupowania i sprzedawania kryptowalut. Możesz zapoznać się z materiałami szkoleniowymi na stronie brokera, z którym planujesz handlować, większość brokerów oferuje tę opcję.

Handel kryptowalutami kontra handel akcjami

Handel kryptowalutami jest często uważany za bardziej ryzykowny niż handel akcjami, ale zależy to od tego, jakimi akcjami lub kryptowalutami i jakim sposobem nimi handlujesz. Handel akcjami centowymi lub opcjami handlowymi może być tak samo, jeśli nie bardziej ryzykowny, niż handel kryptowalutami.

Zanim zaczniesz handlować kryptowalutami, powinieneś zdać sobie sprawę, że ryzykujesz utratę pieniędzy na rynku. Jeśli naprawdę wierzysz w przyszłość kryptowalut, długoterminowe posiadanie kryptowalut może być bardziej korzystne niż próba ustalenia czasu na rynku.

Co napędza rynek z kryptowalutami?

Rynki kryptowalut poruszają się zgodnie z podażą i popytem. Jednak ponieważ są zdecentralizowane, zwykle unikają wielu problemów gospodarczych i politycznych, które dotykają tradycyjne waluty. Chociaż nadal istnieje duża niepewność co do kryptowalut, następujące czynniki mogą mieć znaczący wpływ na ich ceny:

• Kapitalizacja rynkowa: wartość wszystkich istniejących monet i sposób postrzegania rozwoju przez użytkowników

• Integracja: stopień, w jakim kryptowaluta łatwo integruje się z istniejącą infrastrukturą, taką jak systemy płatności e-commerce

• Oferta: całkowita liczba monet i szybkość ich wydawania, dewaluacji lub utraty

• Kluczowe wydarzenia: ważne wydarzenia, takie jak aktualizacje przepisów, naruszenia bezpieczeństwa i bariery ekonomiczne

• Druk: sposób wyświetlania kryptowaluty w mediach i jak duży zasięg zyskuje

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nolstag kryptowaluty