Jak zabezpieczyć dom przed złodziejami? Czy alarm domowy to dobre rozwiązanie?

19-08-2020, 12:58

Najlepszym rozwiązaniem, by chronić swój majątek, jest zainstalowanie domowego systemu alarmowego. Chroni on wszystko, co jest dla Ciebie ważne. Sprawdź, jaki alarm domowy wybrać.

Zalety bezprzewodowego alarmu domowego 

Bezprzewodowy alarm do domu charakteryzuje się połączeniem wszystkich elementów systemu za pomocą fal radiowych. Użyte urządzenia, oprócz centrali, używają niezależnego źródła zasilania. Konfiguracja, korzystanie i zarządzanie alarmem odbywa się wygodnie dzięki aplikacji na telefon. Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, co dzieje się u nas w domu, nawet gdy jesteśmy daleko od niego. Dużą zaletą alarmu bezprzewodowego do domu jest również jego prosty montaż, do którego nie potrzebujemy pomocy specjalisty. W zależności od naszych potrzeb można również dowolnie poszerzać system o nowe, istotne dla nas urządzenia. Sprawdź, jaki alarm domowy najlepszej jakości wybrać dla siebie na oficjalnej stronie internetowej firmy Dione. 

Elementy alarmu domowego 

W podstawowym zestawie systemu alarmowego Dione znajdziemy czujkę ruchu PIR, która pozwoli wykryć każdy, najdrobniejszy niechciany ruch na terenie naszego domu. Czujka działa na baterię, która zapewnia działanie nawet do dwóch lat! Kolejnymi elementami są czujki dymu oraz gazu, które sprawią, że otoczenie, w których się znajdujesz, będzie jeszcze lepiej i precyzyjniej zabezpieczone. Jeżeli zależy Ci na jeszcze doskonalszej ochronie domu, rozszerz swój alarm domowy o czujkę otwarcia. Dzięki niej będziesz mieć zawsze pewność, czy Twoje drzwi i okna zostały dobrze zamknięte i nie narażasz się na atak złodzieja. Dodatkowym elementem, który sprawia, że system alarmowy Dione jest jeszcze wygodniejszy i praktyczniejszy w użytkowaniu, jest pilot, który kontrolować będzie wszystkie elementy podłączone do centrali. Używając dodatkowo Dione konektor, możemy dołączać do naszego sprzętu również urządzenia innych producentów. 

Montaż poszczególnych elementów systemu alarmowego 

Montaż alarmu domowego Dione jest niezwykle prosty. Możliwe jest, aby zainstalować go samodzielnie bez wsparcia ze strony specjalistów. Ważne jest, aby centrala, która jest sercem całego systemu, znajdowała się w miejscu mało widocznym, a zarazem dostępnym dla użytkowników. Najczęściej umieszczona zostaje w centralnej części, domu, tak aby miała łatwy i bliski dostęp do wszystkich elementów systemu. Jeżeli chodzi o montaż czujek ruchu, należy pamiętać, że czujki najszybciej i najlepiej wykrywają ruch prostopadły do ich osi. Czujki dymu oraz gazu zamontowane powinny zostać w pomieszczeniach, w których występuje najwyższe prawdopodobieństwo wystąpienia takich wycieków. Zakończenie montażu całego systemu to prawidłowa konfiguracja. Zrobimy to za pomocą aplikacji Dione App dostępnej na iOS oraz Androida. 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag alarm domowy
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: