Jak wypoczynek, to Kraków. Gdzie zatrzymać się na weekend?

04-09-2019, 06:33

Stolica Małopolski cały czas cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Kraków jest chętnie odwiedzany zarówno przez osoby z innych części Polski, jak i przez turystów spoza granic kraju. Przyciągają ich zabytki, niepowtarzalny klimat, kultura i historia. Obecnie trudno o kogoś, komu nigdy nie udało się odwiedzić Krakowa chociażby na krótko. Jeśli wciąż nie mieliśmy okazji tam zajrzeć, to szukając idealnego miejsca na weekend z pewnością powinniśmy to rozważyć. Wystarczy zarezerwować dobry nocleg w Krakowie i dać się pochłonąć zwiedzaniu.

hotel kraków

Hotel w Krakowie – gdzie zarezerwować nocleg?

Szukając noclegu w Krakowie z pewnością zależy nam na tym, by nie chodzić zbyt daleko z ciężkimi walizkami oraz by łatwo dostać się do najważniejszych punktów. Na szczęście komfortowy hotel w Krakowie blisko Rynku wcale nie jest tak trudny do znalezienia.

Hotel Mercure Kraków Stare Miasto znajduje się dokładnie naprzeciwko Galerii Krakowskiej oraz dworca PKP. Po wyjściu z pociągu nie trzeba zatem taszczyć bagaży, można łatwo dostać się na miejsce i rozpocząć proces zameldowania. Zaledwie 15-minutowy spacer dzieli nas od Bramy Floriańskiej i samego Rynku, więc zwiedzanie możemy zacząć bardzo szybko. W samym hotelu mamy do dyspozycji wiele wygodnych pokoi z dostępem do Wi-Fi. Część z nich jest przystosowana do osób niepełnosprawnych. Poza możliwością zjedzenia smacznego posiłku, wewnątrz czeka też na nas centrum fitness.

Dobrym rozwiązaniem będzie także Hotel ibis Kraków Stare Miasto, który znajduje się zaledwie parę kroków od dworca PKS i PKP. Taka lokalizacja pozwala na dotarcie do wybranego miejsca w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Jeśli planujemy poruszać się po Krakowie rowerami, to w hotelu znajdują się stojaki, nie musimy się zatem martwić o bezpieczeństwo. Po nocy w świetnie wyposażonym pokoju, wystarczy zjeść pyszne śniadanie w hotelowej restauracji i ruszać na miasto.

Tańszą alternatywą będzie Hotel ibis Budget Kraków Stare Miasto. Również znajduje się bardzo blisko Rynku Głównego, a nocleg wraz ze śniadaniem znajdziemy tam w naprawdę przystępnej cenie.

Ci, którzy wyjątkowo cenią sobie luksus, mogą wybrać Hotel Bachleda Luxury Hotel Kraków – MGallery. We wnętrzu zabytkowej kamienicy, gdzie mieści się obiekt, znajdziemy m.in. basen, centrum wellness i centrum fitness. Będzie to też dobre rozwiązanie dla rodziców z dziećmi, ponieważ w zakres usług wchodzi opiekunka na życzenie.

Wśród alternatyw można wymienić Hotel Novotel Kraków Centrum oraz Hotel ibis Kraków Centrum. Oba oferują swoim gościom komfortowe pokoje z dostępem do internetu, gdzie możemy się zameldować nawet ze zwierzakami.

Kraków dla turysty. Co jest warte zobaczenia?

By w pełni poczuć wyjątkową atmosferę Krakowa, właściwie nawet nie trzeba decydować się na odwiedzenie konkretnych punktów. Wystarczy spokojnie przespacerować się ulicami Starego Miasta, by zobaczyć, jak tętniące życiem i klimatyczne jest to miejsce. Najbardziej reprezentatywna jest oczywiście słynna ulica Floriańska, ale przechadzkę warto kontynuować ulicą Grodzką, Kanoniczną, Senacką, Stolarską i Sienną. Urokliwe kamienice, knajpki i gwar rozmów z pewnością wywołają ogromne wrażenie. Po Krakowie warto się przespacerować również wieczorem; pod osłoną nocy miasto zyskuje tajemniczego charakteru.

Oczywiście spacer koniecznie powinien nas zaprowadzić na Rynek Główny. Nie można powiedzieć, że widziało się Kraków, jeśli nie przeszliśmy się po wypełnionych sklepami Sukiennicach. Przy Rynku znajdziemy także pomnik Adama Mickiewicza, słynny Kościół Mariacki (gdzie na szczycie wieży czeka nas punkt widokowy, prezentujący panoramę miasta) czy też Kościół św. Wojciecha. Wokół rynku znajduje się wiele restauracji i barów, gdzie możemy dać nogom odpocząć. Znane już wszystkim konne dorożki co jakiś czas okrążają teren.

Czym byłoby zwiedzanie Krakowa bez Wawelu? Każdy powinien się tam wybrać. W zależności od budżetu możemy pójść w miejsca udostępnione zwiedzającym za darmo, jak i zapłacić, by móc w pełni podziwiać to historyczne miejsce. Ze Wzgórza Wawelskiego część miasta jest zresztą wspaniale widoczna. Nie zapominajmy też o pomniku Smoka Wawelskiego – znajdziemy go na Bulwarach nad Wisłą.

Pasjonaci fotografii, którzy zawsze dbają o to, by każdy wyjazd był opatrzony wieloma zdjęciami, z pewnością zechcą przejść się po Moście Grunwaldzkim. To stamtąd możemy docenić piękno Wisły, jak i całego Krakowa. Z kolei niedaleko mostu znajduje się Kazimierz, czyli dzielnica żydowska, do której również trzeba zajrzeć. Możemy tam obejrzeć Synagogę Tempel, przejść się uliczkami, przy których stoi wiele zabytkowych budowli, a także zwiedzić Okrąglak (targowisko) czy Plac Wolnica, gdzie zobaczymy m.in. Stary Ratusz.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag turystykatag Krakówtag komunikat firmytag hotel
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: