Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Podróż samochodem po Słowacji to świetny sposób na odkrycie tego pięknego kraju, pełnego malowniczych krajobrazów, urokliwych miasteczek i fascynujących zabytków. W naszym artykule dowiesz się, jak skutecznie podróżować po tym pięknym kraju. Słowacja jest częstym kierunkiem wakacyjnym wybieranym przez polaków.

Jak wygodnie podróżować samochodem po Słowacji?

Przygotowanie do podróży

Przed rozpoczęciem podróży warto upewnić się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny pojazdu, prawo jazdy oraz zieloną kartę ubezpieczeniową. Pamiętaj również o winietach, które są wymagane na słowackich autostradach. Winiety można zakupić online lub na stacjach benzynowych w pobliżu granicy. Zaplanuj całą podróż odpowiednio wcześniej, aby nic Cię nie zaskoczyło. Zaplanuj nocleg w wyszukiwarce wakacji na https://trigodi.com/

Trasa z Polski do Słowacji

- Poprad

To zdecydowanie jedno z najpopularniejszych miejsc na wypad do Słowacji.

Z Polski do Popradu można dostać się przez przejście graniczne w Chyżnem. Trasa jest malownicza, prowadzi przez Tatry, co zapewnia niesamowite widoki. W Popradzie warto odwiedzić AquaCity – nowoczesny kompleks basenów termalnych oraz skoczyć do historycznego centrum miasta.

Gdzie jeść? Restauracja Koliba u Stefana to miejsce, gdzie można spróbować tradycyjnych słowackich potraw, takich jak bryndzové halušky czy zemiakové placky.

Co zwiedzić? Tatralandia – największy park wodny w tej części Europy, z licznymi zjeżdżalniami i atrakcjami dla całej rodziny.

- Bratysława

Z Popradu do Bratysławy najwygodniej dojechać autostradą D1. Droga zajmuje około 3,5 godziny. Bratysława to stolica Słowacji, pełna zabytków i atrakcji turystycznych. To miejsce jest zdecydowanie warte uwagi, ze względu na swoją historię i sam fakt bycia stolicą.

Gdzie jeść? Restauracja Slovak Pub to jedno z najbardziej znanych miejsc, gdzie można spróbować tradycyjnych słowackich dań w przystępnych cenach. Jednak w sezonie wakacyjnym może tam być dość tłoczno. Należy to wziąć pod uwagę i nie wybierać się do restauracji w godzinach szczytu.

Co zwiedzić? Zamek Bratysławski, Katedra św. Marcina oraz Stare Miasto z licznymi kawiarniami i restauracjami. Nie można przegapić też spaceru nad widowiskowym Dunajem.

- Preszów

Z Bratysławy do Preszowa prowadzi trasa autostradą D1, a następnie drogami krajowymi. Podróż trwa około 4,5 godziny. Preszów to miasto z bogatą historią i ciekawymi zabytkami. Zdecydowanie warto tutaj się zatrzymać chociażby na jeden dzień.

Gdzie zjeść? Restauracja Karczma to miejsce, gdzie można spróbować tradycyjnych potraw oraz regionalnych przysmaków. Jednak istnieje również wiele innych równie ciekawych miejsc.

Co zwiedzić? Katedra św. Mikołaja, zabytkowy ratusz oraz Synagoga – jedno z najważniejszych miejsc dziedzictwa żydowskiego na Słowacji. Należy też wspomnieć o pięknym rynku, na którym znajdują się liczne fontanny. To miejsce jest bardzo spokojne, i ciche. Wiele rodzin wybiera się tutaj ze swoimi dziećmi.

Wielu polaków podczas swoich wakacyjnych urlopów wybiera za kierunek Słowację. Sam fakt, że ten kraj z nami sąsiaduje i ma piękne warunki geograficzne brzmi zachęcająco do odwiedzenia go. Z Polski do Popradu, Bratysławy i Preszowa można dotrzeć łatwo i wygodnie, a każda z tych miejscowości oferuje coś wyjątkowego. Niezależnie od tego, czy interesują Cię zabytki, przyroda czy lokalna kuchnia, Słowacja ma wiele do zaoferowania. Pamiętaj o wcześniejszym zaplanowaniu trasy, ponieważ niektóre drogi mogą być płatne. Powodzenia!

 

Artykuł poradnikowy

Foto: Freepik, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik