Jak wybrać odpowiedni warsztat samochodowy

08-05-2020, 06:28

W Twoim samochodzie coś jest nie tak, ale nie wiesz co? Przed letnimi wojażami chcesz upewnić się, że z pojazdem wszystko w porządku? Dawno nie kontrolowałeś auta i chciałbyś, żeby zrobili to profesjonaliści? Wybranie odpowiedniego mechanika i warsztatu samochodowego często jest nie lada wyzwaniem dla zwykłego kierowcy.

mechanik

Niezależnie od tego czy ewidentnie w samochodzie coś się dzieje czy nie, należy raz na jakiś czas poddać nasz pojazd dogłębnemu przeglądowi. Oczywiście wszystko zależy od stanu, przebiegu i rocznika auta. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie pojazdu oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, nie wystarczą jednak obowiązkowe wizyty w stacjach diagnostycznych ani też pobieżne „kontrole” wykonywane na poczekaniu.

Lepiej oddać pojazd w ręce profesjonalistów. Jednym z takich miejsc niewątpliwie jest auto serwis Ożarów Mazowiecki. Mechanicy stosują tam aktualne zalecenia producentów poszczególnych aut, posiadają najnowocześniejsze urządzenia, oprogramowanie diagnostyczne i dostęp do dokumentacji technicznej wszystkich samochodów. Prace wykonują tam wykwalifikowani i doświadczeni fachowcy.

Przegląd w ożarowskim auto serwisie nie ogranicza się do wymiany oleju, dolania płynu czy zerknięcia na klocki hamulcowe, jak bywa w wielu miejscach. Tutaj kontrola jest solidna i kompleksowa, pracownicy warsztatu sprawdzają bowiem co najmniej zalecane przez producentów elementy każdej części samochodu:

  • poziom płynów eksploatacyjnych: olej silnikowy, płyny chłodzący, hamulcowy, wspomagania układu kierowniczego, wspomagania sprzęgała i spryskiwacza szyb;

  • nadwozie: oświetlenie zewnętrzne przód i tył, oświetlenie wewnętrzne i tablicy przyrządów, test akumulatora, pióra wycieraczek, sygnał dźwiękowy, filtr kabinowy, filtr powietrza;

  • podwozie: stan okładzin i tarcz hamulcowych przednich, stan okładzin i tarcz/bębnów tylnych, stan układy wydechowego, kontrola wycieków płynów eksploatacyjnych, stan ogumienia, ciśnienie w ogumieniu, stan koła zapasowego + kontrola ciśnienia, zawieszenie przednie, zawieszenie tylne, stan osłon przegubów napędowych, stan pasków napędowych.

Idzie lato – sprawdź klimę

Niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów wyposażenia samochodu w okresie letnim jest sprawnie działająca klimatyzacja. Każdy kto posiada ją w swoim samochodzie czy domu wie, że do bezawaryjnego i bezpiecznego działania potrzebna jest systematyczna konserwacja. Odgrzybianie, sprawdzanie szczelności i nabijanie gazu to często rokroczne zadanie dla każdego posiadacza klimy. Warto w tym aspekcie oddać samochód w ręce specjalistów. Jednym z lepiej wyposażonych miejsc jest serwis klimatyzacji Ożarów Mazowiecki, od lat obsługujący ożarowskich klientów, a także mieszkańców całego Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag warsztaty samochodowe

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.