Jak wybrać najtańszy parking przy drzwiach terminala?

30-11-2019, 06:52

Rezerwacja miejsca parkingowego oddalonego od lotniska o 2-3 km może przysporzyć każdemu sporo problemów. Chociaż odległość na pierwszy rzut oka nie powinna stanowić kłopotu, w praktyce bardzo ciężko będzie przejść taką odległość z mnóstwem walizek, toreb i plecaków. Większość osób uważa, że zawsze można zadzwonić po taksówkę lub skorzystać z aplikacji Bolt czy Uber. Trzeba jednak zaznaczyć, że zawsze jest to dodatkowy koszt i ryzyko, że kierowca nie będzie spieszyć się z realizacją kursu – zwłaszcza jeśli zauważy, że nie znasz miasta.

parking przy lotnisku

Czy można tych problemów uniknąć, nie stając na drogich parkingach usytuowanych kilkadziesiąt lub kilkaset metrów od lotniska? Jak pewnie się domyślacie: okazuje się, że tak. Rozwiązaniem jest oferta Parkos, która pozwoli na wcześniejszą rezerwację parkingu z dokładnym określeniem lokalizacji na mapie. Co, jeśli dany parking nie jest ulokowany blisko drzwi lotniska? Zawsze można skorzystać z opcji darmowego transferu lub usługi parkingowej. Na czym one polegają? Tego dowiesz się z dalszej części tego artykułu.

Usługa parkingowa na wysokim poziomie

Chcesz zatrzymać auto pod samym wejściem na lotnisko (np. parking lotnisko Pyrzowice) i po prostu udać się na zasłużony urlop? Osoba odpowiedzialna za odebranie kluczyków może czekać na Ciebie na hali o wyznaczonej godzinie, jeśli usługa parkingowa jest dostępna u danego dostawcy. 

Jak wygląda realizacja takiej usługi parkingowej? Gdy pracownik parkingu odbierze od Ciebie kluczyki, jedzie odstawić wóz na parking i zdeponować je w bezpiecznym sejfie. W dzień powrotu przyjeżdża on w to samo miejsce i zwraca Ci kluczyki bezpośrednio do rąk. Można więc powiedzieć, że jest to najtańszy parking przy samych drzwiach terminala. 

Bezpłatny transfer na lotnisko dla Ciebie

Przyjeżdżasz na parking, który oddalony jest od lotniska o 2,3 lub 5 kilometrów. Odległość nie jest bardzo duża i straszna, dlatego skorzystanie z taksówki nie powinno być problemem. To jednak dodatkowy koszt, który w pewnych sytuacjach może być naprawdę ryzykowny – zwłaszcza jeśli trafimy na nieuczciwego taksówkarza, który wykorzystuje nasza nieznajomość miasta. 

Klientów Parkos ten problem jednak nie dotyczy. Dlaczego? Ponieważ mogą oni skorzystać z bezpłatnego transferu. Polega on na podstawieniu specjalnego autobusu, który zupełnie za darmo zabierze Ciebie i resztę pasażerów na lotnisko po załatwieniu wszystkich formalności na parkingu. Będzie on również czekał na Ciebie w dzień powrotu. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, jak dostaniesz się do obiektu, w którym czekać będzie na Ciebie samochód i ile ta podróż tak naprawdę będzie Cię kosztować.

Pamiętaj, że nie każda oferta zapewni obydwa rozwiązania. Wybierając jeden z nich: przykładowo parking Pyrzowice, otrzymujesz informację, czy dany obiekt oferuje transfer na lotnisko pod drzwi terminala, czy usługę parkingową. Tak czy inaczej w obydwu przypadkach nie musisz jednak martwić się o poniesienie dodatkowych kosztów, ponieważ są to usługi wliczone w cenę parkingu. 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag parking przy lotnisku
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: