Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak wybrać najlepszy materac medyczny?

29-06-2022, 14:00

Osoby, które spędzają dużo czasu w łóżku i nie mogą łatwo i często zmieniać pozycji, są narażone na odleżyny, które są spowodowane stałym naciskiem zmniejszającym przepływ krwi do tkanek i mogącym prowadzić do rozpadu skóry. Materac medyczny jest wówczas niezbędny - jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Materac medyczny - cechy do rozważenia przed zakupem

Jak wybrać najlepszy materac medyczny?

Prawidłowe ułożenie ciała, uzyskane dzięki odpowiedniemu podparciu materaca, chroni przed bólem pleców i zapewnia użytkownikowi najlepsze warunki do odpoczynku. Materac powinien naciskać na krzywizny i kontury ciała, aby przeciwdziałać ciężarowi ciała i utrzymać je w jednej linii. Zbyt twarde materace nie wypełnią konturów ciała, a zbyt miękkie nie będą wspierać neutralnego ułożenia ciała. Chroniczne problemy ze snem są powszechne u osób starszych, często z powodu bólu w szyi, ramionach, plecach i biodrach.

Materac medyczny, który zapewnia odpowiednią ilość strukturalnego wsparcia, pomoże zminimalizować bóle i przyczyni się do bardziej spokojnego snu. Jeśli pacjent jest całkowicie unieruchomiony i nie może poruszać się samodzielnie, zaawansowany technologicznie, regulowany materac, który zapewnia okresową zmianę pozycji, pomoże zapobiec powstawaniu odleżyn. Materace przeciwodleżynowe z napędem zapewniają najwyższy poziom redystrybucji nacisku i są regulowane, aby dopasować się do komfortu i potrzeb pacjenta. Muszą być umieszczone w pobliżu gniazdka elektrycznego. Dodatkowo, aby działały w przypadku przerwy w dostawie prądu, potrzebują zapasowego zasilania bateryjnego. Posiadają one również silniki, pompy i/lub kompresory, które stale wytwarzają hałas. Wersje bez zasilania nie mają silników, które wydają hałas i są bardziej pasywną formą leczenia i terapii. Rozkładają one ciężar ciała i powierzchnię kontaktu, ale nie zmieniają pozycji pacjenta na materacu. Pacjenci muszą być ręcznie przekładani co dwie godziny.

Jak wybrać najlepszy materac medyczny?

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Pacjenci bariatryczni mogą mieć problemy ze zmianą pozycji w łóżku, ponieważ łóżko nie ma odpowiednich rozmiarów lub nie są wystarczająco mobilni, aby to zrobić. Zaawansowany technologicznie elektryczny materac medyczny, który automatycznie zmienia pozycję pacjenta, odciąża pacjenta i jego opiekuna. Zmiana pozycji pacjenta w łóżku co 2 godziny pomaga utrzymać przepływ krwi, promując zdrowie skóry i zapobiegając powstawaniu odleżyn. Jeśli pacjent jest w stanie zmieniać pozycję samodzielnie lub z niewielką pomocą opiekuna, ryzyko powstania odleżyn jest mniejsze i odpowiedni jest materac przeciwodleżynowy o niskim stopniu zaawansowania technicznego. Jeśli potrzebna jest większa pomoc przy zmianie pozycji lub pacjent jest zbyt ciężki, aby opiekun mógł go obrócić, automatyczny materac przeciwodleżynowy hi-tech może odciążyć opiekuna.

Materac medyczny przeznaczony jest dla osób, które spędzają dużo czasu w łóżku. Stały kontakt ze skórą może tworzyć wilgotne środowisko, które jest pożywką dla drobnoustrojów. Utrzymanie materaca w czystości jest konieczne, aby stworzyć zdrowe środowisko dla pacjenta, dlatego materac, który jest łatwy do czyszczenia jest koniecznością.Tu kupisz materac medyczny: https://materaceplus.pl
« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031